V polovině února byl oficiálně zahájen už pátý ročník regionální soutěže Dívka Šumavy 2010. Pro dívky, které mají šanci hlásit se do 31. března, je určitě zásadní, že pro ně není důležitá jen vnější, ale i vnitřní krása. Podporujete tzv. zdravou krásu. Můžete čtenářům přiblížit, co to znamená?

Hlavním krédem projektu je propagace „zdravé krásy“, kombinace fyzické s krásou duševní, tedy žádné diety a drastické hubnutí, ale zdravý životní styl a správná kombinace pohybu a stravy. A protože Dívka Šumavy je bezpochyby součástí módního světa, navazuje spolupráci na charitativním projektu „Módní svět bojuje proti anorexii a bulimii“, která má pomoci dívkám trpícím anorexií nebo bulimií. Do této kampaně se připojila i řada osobností z módního světa, jako Danila Peštová, Goran Tačevski, Klára Nademlýnská. Problematika poruch příjmu potravy je v oblasti světa modelingu velice riziková, mnohdy opomíjená, a proto je potřeba jí věnovat i v rámci soutěží krásy patřičný prostor. Propojení vzájemných aktivit a podpora tohoto projektu je tedy zcela přirozenou cestou. V první fázi bude tento projekt podpořen na castingu 4. dubna, kdy bude realizační tým a posléze nové finalistky oblečeny do triček symbolizujících tuto kampaň, pokračovat budeme v průběhu celého ročníku.

V rámci projektu Dívka Šumavy finalistky pod dohledem profesionálních kondičních trenérů pod vedením Davida Hufa absolvují teoretické přednášky a besedy na téma zdravá strava, aktivní lekce různých forem cvičení, prostor bude věnován i přímo problematice poruch příjmu potravy.