Vedle bohaté nabídky divadelních, hudebních i zábavných pořadů čeká na diváky také dražší vstupné.

„Zvyšují se nejen provozní náklady divadla, ale i náklady na jednotlivá představení, a tím roste i vstupné. Po Novém roce se zvedne daň z přidané hodnoty, což se odrazí jak u cen pořadů, tak na cestovném souborů. Samozřejmě toto navýšení bude mít vliv i na vstupné,“ říká ředitelka Stálé divadelní scény v Klatovech Zdeňka Koubová.

Výhodou pro příznivce divadla proto zůstává tradiční předplatné, které je ve stejné výši jako v loňském roce. To návštěvníkům zaručí návštěvu deseti představení za stejné ceny během celé divadelní sezony. „Zatímco vstupné na jednotlivá představení se nyní pohybují kolem dvou set korun, při předplatném cena za jedno představení činí od 130 do 155 korun podle zakoupených míst, a to je výhodné,“ pokračuje ředitelka.

Divadlo přichystalo pro své návštěvníky opravdu bohatý program ze všech žánrů.
„Čeká nás muzikál na boleslavské téma v rytmu Georga Gershwina Dědeček automobil. Zajímavá je i hra Dostanu tě na jahody s Michaelou Dolinovou a Ivanem Vyskočilem v hlavních rolích. Já osobně se těším třeba na hudební komedii Světáci o partě tří fasádníků z Velhartic pracujících v Praze. Zde excelují Dalibor Gondík, Martin Zounar a další. Přijede i Jiří Langmajer, který s Ivanou Jirešovou hraje ve hře Když Harry potkal Sally. Hvězdné obsazení má komedie Láska naruby s Janou Paulovou, Pavlem Zedníčkem a Bohumilem Kleplem v hlavních rolích,“ popisuje program Koubová.

Divadlo připravilo i klasiku. V Ubohém Cyranovi se představí ve své životní roli David Suchařípa, s volným pokračováním Mejdanu manželek šílených přijedou herci Divadla Pluto a podobně. „Už v říjnu u nás diváci uvidí např. divácky nejúspěšnější komedii loňského roku Kdo je tady ředitel od soudobého dánského autora, v dalších měsících také hry Evžen Oněgin, Kubec benátský, Ostře sledované vlaky, komedii s Václavem Vydrou Vrátila se jednou v noci a mnoho dalších zajímavých představení,“ dodala Koubová.

Připraveny jsou i pohádky pro děti. Vedle Spejbla a Hurvínka to bude Mach a Šebestová nebo opice Žofka, Honza a čert, kdy přijde do divadla Mikuláš s dárky, a další pohádky pro nejmenší.

„Ze zábavných pořadů bych doporučila třeba vyprávění českého režiséra a skvělého vypravěče Zdeňka Trošky, který přijede už 19. září. Potěšíme také příznivce Petra Koláře, který vystoupí s kapelou, vokalistkami a hostem v našem divadle 15. listopadu v rámci svého vánočního turné - vstupenky budeme prodávat již od 1. října,“ doplnila informace Koubová.

Divadlo také v letošním roce připravilo předplatné pro Sušici i Horažďovice. Také tam si diváci přijdou na své.
„Věřím, že si občané z rozmanité dramaturgie vyberou to, co je zajímá, co je jim milé. Přeji všem návštěvníkům divadla jen ty nejhezčí umělecké zážitky,“ přeje si ředitelka.