Divadelní slavnosti jsou v Klatovech již tradicí, představují se na nich místní soubory i divadla z okolí. Premiéru na nich měl nich Tyjátr z Horažďovic, který tam zavítal se svou novou hrou – Souborné dílo Williama Shakespeara ve stodvaceti minutách, se kterou během léta zavítají na mnoho míst. O zábavu nebyla nouze ani při představení Sousedé Šermdivadla Clatonia. Hned o několik představení se postarali žáci ze ZUŠ Josefa Kličky v Klatovech, nechybělo loutkové divadlo Brouček a ani maňáskové divadlo Šumaňásek. Vrcholem sobotního večera byla ohňová show již jednou zmiňovaného Šermdivadla Clatonia, která sklidila velký potlesk.

V neděli pokračovaly slavnosti na Hůrce, kde vystoupil loutkoherecký soubor Dolaňáček a Kord v srdci.

Divadelní slavnosti v Klatovech. | Video: Daniela Loudová

Na nádvoří refektáře si lidé budou moci pobavit po celé léto. „Otevřeli jsme již čtvrtou sezónu naši letní scény na nádvoří jezuitské koleje. Opět jsme pro návštěvníky připravili pestrý program, pozvali jsme tradičně nejen místní účinkující, ale také umělce různých hudebních žánrů. A tak letos v létě zazní na nádvoří například jazz, swing, folk, ale i folklor, emotivní hudba v podání Lenky Nové nebo investigativní koncert s reportérem Josefem Klimou a jeho Na vlastní uši bandem. Přijďte za námi každou středu v podvečer na nádvoří u jezuitské koleje, těšíme se na vás,“ pozvala za pořadatelské Městské kulturní středisko Barbora Bergmannová.

Můžete se tak těšit na Clarinet Factory a hosté ze ZUŠ Klatovy (19. 6. od 18 hodin), mimořádně v pondělí 24. června od 18 hodin na ZUŠkapely happening, dále Divadelní improvizace + Øut Of Context (26. 6. od 18 hodin). Další mimořádkou bude 28. června program pro děti za vysvědčení od 9 hodin. Ve středu 3. července od 19 hodin zavítá na nádvoří Hromosvod a Ondřej Fencl. Už v úterý 9. července od 19 h se můžete těšit na Chip Hanna a Povodí Ohře, následující den pak na předfestivalový večer mezinárodního folklorního festivalu. Pak už jsou nachystané vždy středy, kdy se představí od 19 hodin Zuby Nehty (17. 7.), Lenka Nová (24. 7.), Sunny Swing (31. 7.), Kluci v tahu (7. 8.), Na vlastní uši band (14. 8.), Šouflšou (21. 8.) a závěr bude patři domácím Pelíškům (28. 8.).