Díla jsou opět součástí projektu Sochy v ulicích, jenž měl vloni v Klatovech premiéru. Tehdy vzbuzoval největší diskuze mladík v trenkách s mobilem v ruce. Bohužel byl trnem v oku i vandalům, kteří ho ničili. Líbily se také hyeny na náměstí. Letos je zatím nejdiskutovanější dílo na Rybníčkách, které neuniká pozornosti řidičů jedoucích okolo či chodců. Podle některých jde o hromadu kovu a dřeva, kdy je tam dominantou kajak a zeměkoule, pro některé je to zajímavé dílo. Co tím chtěl autor ukázat, se můžete dozvědět 29. dubna od 15 hodin v Hostašových sadech, kde se koná vernisáž výstavy za účasti jejích kurátorů a autorů.

Další díla můžete vidět například u ZUŠ, nad vchodem kulturního domu, na objektu Komerční banky, na nádvoří jezuitské koleje a dalších místech.

Některé z obchodů vietnamských podnikatelů v Klatovech.
Z večerek a stánků do velkých obchodů. Klatované to vítají i odsuzují

„Letošní ročník výstavy Sochy v ulicích města Klatovy rozvíjí dlouhodobý záměr organizátorů přinášet každoročně jiný pohled na téma umělecké práce v městské krajině a ve spolupráci s významnými sochařskými osobnostmi a jejich žáky představit osobitý pohled na problematiku plastiky ve veřejném prostoru,“ uvedla za Galerii Klatovy/ Klenová, která je pořadatelem akce společně s městem Klatovy, Jitka Svobodová.

Tento rok lidé uvidí přehlídku prací vybraných absolventů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, zejména pak ateliéru Veškerého sochařství, který vedl Kurt Gebauer v letech 1990–2015. Jde o reprezentativní výběr autorů, kteří jsou stále činní a ve své volné tvorbě se kontinuálně věnují práci s veřejným prostorem. Současně jsou také vybráni s ohledem na ukázku širokého spektra záběru této jedinečné sochařské školy.

Polární záře.
Ráj pro fotografy, na Klatovsku měli možnost sledovat polární záři

Výstava v Klatovech potrvá do 31. října.