Na Špičáku se dá stále lyžovat na dvou sjezdovkách – rodinné Spodní Šanci a Slalomové č. 3. Během týdne tam lyžují hlavně školní kurzy, o víkendu pak účastníci tamní lyžařské školy. „Chceme v nastávajících dnech, kdy mrzne a můžeme zasněžovat, nejprve vylepšit stav dosud otevřených sjezdovek a pak postupně, jak počasí umožní, připravovat další tratě," uvedl Vladimír Kasík ze Ski&Bike Špičák. V uplynulých dnech tam napadly cca 3 cm přírodního sněhu. Na sjezdovkách tak leží mezi 10 až 25 cm většinou zmrzlého sněhu. V provozu je čtyřsedačková lanovka a vlek na Spodní Šanci.

Na Železnorudsku jsou v provozu i další areály, které v některých dnech nabízejí také večerní lyžování – Nad Nádražím (večerní lyžování denně), Belveder (pá, so), Goldhof (út, čt, pá, so), Samoty (po domluvě na telefonním čísle 777 853 306) – a spuštěna je také lanovka na Pancíři.

Kromě Železné Rudy se můžete vydat užít si zimních radovánek také do Kašperských Hor. „Areál máme v provozu. V posledních dnech nám připadlo i několik centimetrů přírodního sněhu. Očekáváme mráz, takže budeme moci intenzivně zasněžovat. Nyní je tady od 10 do 25 cm sněhu. V provozu už je také dětský park," uvedl provozovatel tamního areálu Karel Pokorný.

Běžkařům na Šumavě počasí stále nepřeje. Všechny bílé stopy jsou neupravované z důvodu nesouvislé vrstvy sněhu. Čeká se na lepší podmínky. S opatrností si můžete jet zaběžkovat na trasu Modrava-Březník.