Rozsáhlou výstavbu bytových má za sebou například společnost Klatovská stavební kancelář a ještě zdaleka nekončí. „Postavili jsme čtrnáct bytových domů na Plánickém předměstí, další na Domažlickém předměstí, vybudovali jsme pozemky pro výstavbu rodinných domů na Horažďovickém předměstí a nyní dokončujeme pozemky za fotbalovým hřištěm, kde tak bude nová lokalita. Budeme stavět ještě další dva domy na Plánickém předměstí a v Nýrsku na náměstí tři bytové domy,“ řekl jeden z jednatelů společnosti Michal Bartoň podle něhož byl zájem o byty klesal, od února minulého roku do letošního byl téměř nulový, ale nyní se opět lidé o koupě zajímají více.

Poznáte rozhlednu na snímku?
KVÍZ: Šumava nabízí krásné pohledy z mnoha rozhleden. Poznáte je?

Bytové domy v Klatovech staví také firma Stafin, dokončené jsou v Čechově ulici a nyní staví o kousek dál v Podhůrčí, kde kromě bytových domů a vznikl také první parkovací dům v sídlišti.

Rozhodně ale nejde o jedinou výstavbu, staví se také v místě bývalé mlékárny, kde pod Final Bytem rovněž „vyrůstají“ moderní bytové domy a další nové bydlení lidé našli ve Voříškově ulici.

Zdroj: Daniela Loudová

Kromě Klatov se ve velkém staví také v Železné Rudě, tak jde ale především o apartmánové bydlení. Jelikož město dalo uzávěru a nesmí se stavět na zelené louce, tak developeři bourají staré chátrající objekty a na jejich místě staví nová luxusní bydlení. Příkladem je Rezidence Javor na náměstí, opodál se staví nově hotel Slávie a Rezidence Skalka. A nová výstavba se chystá místo hotelu Enzian, ten nahradí Rezidence Barbora.

Zahrádkářská výstava Zahrada Pošumaví v Klatovech.
Zahrada Pošumaví je opět velmi pestrá, příště se ukáží tři noví zahrádkáři

Tak rozsáhlou developerskou výstavbu nezaznamenávají ale například v Domažlicích, ale i tak se nové projekty chystají. Díky nim by se tamní obyvatelé mohli dočkat nových bytových možností. „Zastupitelstvo města schválilo smlouvu s developerskou firmou, která chystá výstavbu nájemních domů na sídlišti Kozinovo pole. V současnosti připravuje projektovou dokumentaci na stavbu prvního ze tří objektů. Město samo má v Petrovické ulici připravenu plochu pro výstavbu šesti nájemních domů. V minulém volebním období financovalo veškeré inženýrské sítě a komunikace. Předpoklad je, že část postaví město z vlastních zdrojů za použití vhodné státní dotace a část postaví vybraný developer,“ uvedl starosta Domažlic Stanislav Antoš.