Kytice tónů byl název slavnostního koncertu, kterým chtěli přátelé, známí a zástupci města poblahopřát čestnému občanovi města Jiřímu Bílkovi k jeho devadesátým narozeninám. Dějištěm koncertu byl klatovský hifiklub, jehož nejstarším členem jubilant je.

V programu vystoupili se zpěvem Jitka Šťastná, s hrou na lesní roh Josef Gabriel, s hrou na klavír Nikola Kupčíková a samozřejmě nechybělo vystoupení pěveckého sboru Šumavan pod vedením sbormistryně Milady Bláhové a Chrámového sboru se sbormistrem Pavlem Hřebcem.

A právě poslední dva jmenované sbory jsou se jménem Jiřího Bílka úzce spjaty. „Chrámový sbor vedl jubilant 50 let a Šumavan 32 let,“ potvrdil Deníku Jan Kos z klatovského hifiklubu.

Milovníci vážné hudby jistě nezapomenou na oblíbené hudební pořady pod názvem Nebojte se vážné hudby organizované v klatovském divadle nebo právě ve zdejším hifiklubu.

Během slavnostního večera došlo i na vzpomínání jubilanta. „Pan Bílek má spusty zážitků a jeho vyprávění se moc hezky poslouchá. Byl to nádherně strávený večer,“ potvrdila Deníku klatovská místostarostka Věra Tomaierová.

A na oslavě nechyběli ani další zástupci města, ať už ze současného vedení radnice, nebo například bývalý starosta Karel Mráz. Právě na radnici také jubilant prožil část svého života, ať už jako člen rady města, nebo jako právník města.

Za jeho aktivity na poli pracovním a hlavně v oblasti kulturního dění pro město mu radní udělili před deseti lety k jeho osmdesátinám titul Čestný občan města Klatov.