Domov začal fungovat v únoru 1999 jako pobočka dětského domova rodinného typu v Kašperských Horách. Tomuto otevření předcházely téměř roční práce na budově, kterou domov získal bezúplatně od obce, která tím vyšla velmi vstříc. Budova se zahradou a kůlnou plnila veškeré požadavky na zřízení rodinné skupiny, která má v současné době osm dětí ve věku od tří do sedmnácti let, kteří zde mají svůj druhý domov a kamarády.

Dětský domov v Chanovicích slavil výročí.Zdroj: Petr Klásek

"Za dobu svého trvání zaznamenal samotný dům a jeho okolí mnohé změny. V celém domě byla vyměněna okna, upraveny koupelny, byl zaveden plyn, bylo zřízeno plynové topení a objekt byl napojen na kanalizaci. Při těchto úpravách nám vždy pomáhal starosta Petr Klásek a obecní úřad Chanovice,“ řekla ředitelka DD Kašperské Hory Marie Kučerová.

Oslava dvacátého výročí otevření domova se konala v zámeckém areálu v Chanovicích. Poděkování ředitelky během slavnostní řeči patřila nejen pracovnicím z rodinky, ale i podporovatelům z řad veřejnosti a lidem pomáhajícím při využívání volného času dětí. Součástí akce byla prohlídka domova a o kulturní program se postaraly děti ze skupinek.

Lucie Kohoutová

Maškarní ples seniorů v Klatovech.
Senioři si zatančili na plese