Dívka, která bydlela v Dětském domově v Oselcích a na učilišti v Horažďovicích studovala obor kuchař–číšník, je podle všeho na útěku. V dětském domově kvůli tomu panuje špatná nálada.

„Pátráme po ní od 24. února. Do čtvrtka nebyla nalezena,“ řekl mluvčí jihoplzeňských policistů Libor Pilař.

O Kláře mluví vychovatelka dětského domova Galina Giblová jako o chytrém, ale nepoučitelném děvčeti. „Když u nás byla první rok, několikrát se pokusila o útěk. Nedá se ale v žádném případě říci, že by byla hloupá, to ne. Hodně třeba četla. Chyběly jí ale plány do budoucna. Když se u ní objevily problémy s kouřením marihuany, musela začít chodit do dětského domova se školou, který je v Měcholupech a má tvrdší režim. Tam dokončila devátou třídu, a protože se polepšila, mohla jít zase zpátky k nám,“ řekla žena.

Na zaměstnance oseleckého domova pak Klára vážně působila dojmem napravené dívky. Vloni v létě dostala povolenou návštěvu v Plzni, kde má trvalé bydliště a kde žije její matka. „Když se ale vrátila, udělali jsme jí náhodný test a zjistili jsme, že marihuanu měla zase. Vysvětlovala nám to, byla i dobrá herečka, ale už jsme věděli, co od ní máme čekat, a čemu věřit a čemu ne,“ pokračovala Giblová.

„Poslední dobou to s Klárou vypadalo celkem nadějně, když začala chodit do školy. To, že zmizela, je mi opravdu líto. Všichni jsme z toho smutní, věřili jsme, že už to s ní bude dobré. Je skoro jisté, že je na útěku a nejspíše se přidala k nějaké partě,“ dodala vychovatelka.

Dívku viděli ve škole naposledy v úterý kolem jedné hodiny. Podle třídní učitelky přinesla omluvenku od lékaře a odešla s tím, že jede do domova. Tam se ale nedostala a nikdo o ní nic neví.

Klára je 170 – 175 cm vysoká, střední postavy s polodlouhými vlnitými vlasy obarvenými na červeno. Má velké modré oči. Na sobě měla naposledy hnědošedou mikinu s potiskem, džíny, sportovní boty a šátek typu „arafat“. S informacemi o ní se mohou všichni obracet na linku 158.