Jste autorkou knih pro děti, představíte vaši tvorbu?

Jsem autorkou šesti knížek pro děti s tématikou přírody a ekologie. Vždy se při tvorbě snažím o přidanou hodnotu knížek ve formě zajímavých informací, atlasů, pokusů a tipů na hry a činnosti, ale samozřejmě dominantní prvek jsou humorné pohádky s říkankami, díky kterým se děti mohou zábavnou formou seznámit se zvířátky a přírodou, která je obklopuje. Píšu o hmyzu, ptácích, rybách, ale i o nebeských jevech a tělesech, nebo odpadu v přírodě. Moje pohádky už se objevily v několika projektech neziskových organizací, ale i na ČT :D, nebo v Českém rozhlasu.

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník

Nejde ale o jediné zaměření, které máte, čím se ještě zabýváte?

Kromě psaní se věnuji pedagogice, online lektorování a kurzům a divadélku pro děti. Píšu scénáře podle vlastních knih a s mým souborem Divadlo Pampeliška objíždíme školky a kulturní akce. Nyní se to komplikuje aktuální situací, ale věřím že další rok již budeme opět v vystupovat. Představení máme laděná humorně a interaktivně, jsou plná originálních autorských písniček, z nichž některé jsme i studiově nahráli k mé poslední knize Co sežral žralok. Pracujeme stejně jako v mých knihách s enviromentálními tématy. Po čas kdy nejsou kulturní akce, se věnuji podpoře rodin s dětmi on-line formou například na facebookové stránce Pro radost.

 Ilustrační foto.
Z garáže zmizela majiteli modrá Jawa 20

Přistěhovala jste se do Velkého Boru a hned máte plno nápadů, na co se tamní obyvatelé mohou těšit?

Mám ráda kulturní akce a ochotně se zapojím i do jejich organizace. Mám zkušenosti z pedagogické praxe a hudební a divadelní průpravu, takže s kamarádkami a starostou plánujeme akce pro veřejnost spojené s tradicemi a svátky. Velký Bor má ale dobré kulturní zázemí a krásné akce se tu pořádají tradičně.

Co vás přivedlo do Velkého Boru, čím vás zaujal?

Hledali jsme zajímavé a zachovalé historické stavení v hezké krajině, kde bychom se s rodinou usadili a když jsme narazili na náš dům, zjistili jsme, že kousek odtud se nachází obec Sedlice, odkud pocházejí manželovi předci. Je zde krásná architektura a příroda, nebylo nad čím váhat.