Nejde o jejich první vystoupení. „Žáci naší školy měli první možnost se přihlásit do dramatického kroužku v roce 2008. Během prvního roku jsme vystupovali především s dětským pěveckým sborem Berušky a spolupráce pokračovala i v dalších letech. První naší samostatnou akcí byla účast na pochodu pohádkovým lesem z Habartic do Zdebořic, do kterého se od té doby naše škola každým rokem zapojuje. Díky nadšení některých žáků a obětavé práci rodičů vznikl i krátký film zachycující útržky ze starých českých pověstí," řekla Deníku vedoucí kroužku Marie Zwiefelhoferová.

Od roku 2009 se žáci představují na prknech klatovského divadla, kde se každý rok pořádá školní akademie. První hrou byla Legenda o svatém Václavu, v roce 2010 následovala hra Vánek dějin aneb Příběh chudého studenta a v minulém roce se sbor orientoval na Divoký západ a nacvičil vystoupení na motivy Jiřího Brdečky Limonádový Joe.

„V letošním roce bychom rádi divákům nabídli muzikál Lotrando a Zubejda. Jde o první pokus o propojení naší školní akademie do jednoho příběhu. Vedle známé pohádky Karla Čapka tam uslyšíte písně prvňáčků, zazní melodie z filmu Rebelové, setkáte se s kapitánem Jackem Sparrowem a jeho pirátskou posádkou. Chybět nebudou ani taneční vystoupení," vykreslila Zwiefelhoferová.

V letošním roce navštěvuje Otakárek 47 žáků. „Naším hlavním úkolem je vzbudit v dětech nadšení pro tvůrčí práci, a podpořit tak rozvoj jejich nadání a spolupráci ve skupině," dodala Zwiefelhoferová.