„Na dnešní den jsme připravili patnáct dílen, kde si žáci druhého stupně mohou vyrobit věci vánočního charakteru. Každá dílna trvá hodinu, takže každá skupina si může z nabízených možností vybrat tři. Pro děti je připravena například hudební dílna, kde skládají a zpívají koledy, mohou vyrábět vánoční lampičky, vystřihovánky, ubrousky na slavnostní tabuli, perníčky a podobně,“ informovala učitelka ZŠ Pavla Böhmová.

Deník navštívil vánoční dílnu, na níž chlapci i děvčata připravovali vánoční cukroví, která pak samozřejmě ihned ochutnávali. Někteří školáci prokázali, že jsou šikovní a výroba laskomin pro ně není nic těžkého.

„Já pomáhám doma i mamince, zrovna včera jsme pekly. Baví mě to, až budu velká, chci být kuchařka. I tady mě to bavilo, navíc na tom bylo hezké to, že jsme si při výrobě pochutnávali na kokosu a mandlích,“ usmála se sedmačka Dominika Řezníková. „Vyráběli jsme rafaelo. Doma občas pomáhám, ale tohle jsem dělal poprvé. Musím přiznat, že mě to moc nebavilo, raději bych dělal něco jiného. Ani mi to moc nechutnalo," svěřil se osmák Martin Hájek