V Podhůrčí pokračovala druhou část první etapy regenerace panelového sídliště a druhou akcí byly úpravy technologie systému centrálního zásobování teplem, kdy šlo o druhou etapu akce. „Navazujeme tak na práce, které probíhaly v minulých letech. Rádi bychom postupně v etapách revitalizovali toto sídliště, aby bylo důstojným a příjemným domovem. Je samozřejmé, že práce s sebou nesou určitý diskomfort pro občany v místě a mrzí nás každá chyba v organizaci prací, i proto jsme po zkušenostech z minula posílili stavební dozor. Věříme však, že výsledek za to bude stát a že budou občané spokojeni. Jsme zvědavi, jak se zejména dětem budou líbit nová hřiště,“ uvedl místostarosta Klatov Václav Chroust.

HŘIŠTĚ NA VÍCE SPORTŮ

Co se týká úpravy sídliště, tak se obyvatelé Prusíkovy ulice dočkali nových chodníků včetně nástupních ploch pro hasiče mezi panelovými domy, veřejného osvětlení, sadových úprav, opraveny byly i plochy pod sušáky, ale především bylo vybudováno víceúčelové hřiště a tři dětská hřiště. Sportovní hřiště má pryžový povrch, jeho součástí jsou brány 3 x 2 m, basketbalové koše s odrazovou deskou a nechybí ani sloupky pro natažení volejbalové nebo tenisové sítě. Hřiště je oplocené. Hřiště uvítali děti i rodiče. „Je to moc pěkné a něco takového tady bylo potřeba. Malé děti mají Rákosníčkovo hřiště, ale pro ty větší tady nebylo nic. Tohle je super,“ řekla maminka Alena Langmayerová, která má jedenáctiletého syna Michala, který hřiště chválí: „Už se těším, až se hřiště otevře a budeme tam moci s klukama chodit hrát basket nebo si kopat. Vypadá dobře a je fajn, že není asfaltové jako třeba pod nemocnicí.“ Celá tato etapa vyšla na zhruba 7,5 milionu korun, což hradilo město ze svého rozpočtu.

Úpravy sídliště v Podhůrčí.Zdroj: Deník / Loudová Daniela

Na více než 16,5 milionu korun vyšla druhá etapa úpravy technologie systému centrálního zásobování teplem. „Stavba zahrnovala rekonstrukci páteřních horkovodních rozvodů a přípojek části sídliště. Šlo celkem o 16 předávacích stanic, včetně úpravy vnitřních prostor. Přípojky horkovodu a páteřní rozvody horkovodu jsou z předizolovaného potrubí. Cílem projektu je snížení emisí znečišťujících látek na stacionárním zdroji, dojde i k úspoře nákladů na vytápění na straně občanů,“ sdělil Chroust.
Na stavbu se městu podařilo získat dotaci ve výši 4,6 milionu korun.

Volby
Stěžují si na chybné preferenční hlasy