Sledovaly totiž Úžasné divadlo fyziky připravené pro žáky základních škol na Klatovsku. Dopoledne plné vizuálně zajímavých fyzikálních a chemických pokusů si získalo pozornost plného sálu. Učitelé fyziky ze zapojených škol vybrali pro své žáky program s názvem Vší silou.

„Cílem akce je vzbudit v dětech zájem o přírodovědné předměty, ukázat fyziku, vše vysvětlit srozumitelně a zároveň zajímavě,“ řekla Gabriela Šindlerová, jedna z organizátorů představení. „Doufáme, že představení pomůže fyzikářům k tomu, aby se pro děti tento často obávaný školní předmět stal lákavější“.

A dle ohlasů v publiku měly pokusy velký úspěch, všechny děti odměnily potleskem a vyžadovaly jejich opakování. Vyzkoušely si například, kolik dětí udrží nafouknuté balonky nebo jak se cítí arašídy v sáčku, ze kterého je vyfouknutý vzduch.

Představení není ale jen pro klatovské žáky, viděli nebo uvidí ho také ve Švihově, Čachrově, Janovicích, Dolanech, Mochtíně, Bezděkově, Plánici a Železné Rudě.

Akce se konala v rámci projektu Místní akční plán vzdělávání pro ORP Klatovy financovaného z Operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělávání.