Na 15. října mezi 10. a 13. hodinou připravili skauti pro všechny malé školáky i předškoláky s jejich rodiči drakiádu s doprovodným programem. Přijít může každý, kdo má chuť pouštět draka nebo se zúčastnit dobrodružné výpravy a překonat řadu úkolů a aktivit na cestě k pokladu. Celá akce se odehraje přímo před klubovnami v Klatovech. Při nepřízni počasí se program přesune do kluboven.

„Cestou k pokladu čeká děti řada překážek, při kterých se budou muset trochu zamyslet, ale i prokázat trpělivost nebo zkusit svou šikovnost. Potkají se s několika pohádkovými postavami, vyzkouší si něco vyrobit, a pokud si donesou draka, mohou soutěžit v několika „dračích” aktivitách. Po celou dobu budou pro všechny také otevřeny skautské klubovny, které poskytnou zázemí akci při nepřízni počasí. Klatovští skauti tak zvou na děti s rodiči na příjemně strávené dopoledne za každého počasí,“ informovala vedoucí skautského střediska Kateřina Vágnerová.

Drakiáda je již druhou akcí v sérii celostátní skautské propagační kampaně „Dva tisíce pokladů“, která upozorňuje na to, že v celé republice funguje více než 2000 skautských oddílů, do kterých chodí přes 30 000 dětí. Zároveň je tato akce třetí, závěrečnou akcí pro klatovské děti s rodiči v tomto kalendářním roce, na kterou skauti ze střediska Královák získali podporu od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

„Tentokrát chceme děti a jejich rodiče pozvat k nám, přímo do kluboven, aby viděli, jak naše činnost vypadá, s čím se v našich klubovnách mohou děti setkat a seznámit. Rozhodně očekáváme, že děti dorazí i se svými draky a povede se nám vypustit na oblohu v jednu chvíli velké množství draků,“ vysvětlila Vágnerová.

Poklady se mohou na skautských stránkách www.kralovak.cz.vydat hledat i ti, kteří nemohou přijít v sobotu na akci.