Déšť zastavil dopravu na několika silnicích. Zatímco komunikaci z Klatov na Bolešiny, na kterou se sesunul svah, se hasičům podařilo v podvečer zprůjezdnit, jinde byly ještě před dvacátou hodinou silnice zavřené. „V Plzni je neprůjezdná komunikace ve směru od Makra na Křimice, konkrétně ulice Regensburská, Chebská, Folmavská, a pak také ulice K Doudlevcům. V obci Radčice je hlášen sesuv svahu u domu. V obci Borovy je neprůjezdná komunikace I/27, je na ní 0,5 m vody. SUS provádí značení, objížďka bude stanovena,“ uvedla v pondělí večer policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Právě Plzeňsko a Klatovsko jsou nejpostiženějšími okresy. Na Klatovsku hasiči zasahovali v Neznašovech, Běšinech i na dalších místech.

Vejprnický potok zaplavil cesty a pole

Běžně je to strouha, kde voda sahá nad kotníky. V pondělí 17. srpna Vejprnický potok ukázal jinou tvář. Po rozsáhlých deštích se v Předních Skvrňanech v Plzni vylil ze svého koryta a voda zaplavila cyklostezku i pole u ní, u mostku pod ulicí Na Jíkalce sahala až k plotům u zahrádek. Vody po kotníky bylo i na cestě kolem Mže směrem na Radčice. "Když jsme tu jeli někdy před dvěma hodinami, byla cesta ještě suchá," podivovali se cyklisté, kteří se po ní kolem osmé večer vraceli do města.

Kolem deváté večer už voda v potoce začala klesat.