Původně se měla konat v České Bříze, kde Arleta nyní žije, ale deštivé počasí organizátorům zhatilo plány a děti musely přejet na gymnázium v Plzni.

„V Kašperských Horách jsem vyrůstala, takže znám to prostředí i některé děti, které přijely,“ říkala Arleta. Hlavním smyslem včerejšího setkání bylo, aby děti navázaly nové kontakty a naučily se spolupracovat. Arletě se s návrhem akce podařilo uspět v programu Malé granty, který vybraným studentům ze škol na Plzeňsku jejich plány financoval.

Proč se akce vůbec jmenovala Buřtem po papíře? „Tím hlavním, co jsme chtěli dělat, bylo společné malování a na závěr opékání buřtů. Proto ten název,“ vysvětlovala dívka. Místo v přírodě ale děti nakonec malovaly ve třídě a slíbené buřty si opékali na plynovém grilu před školou. „Mrzí mě, že se to nepodařilo tak, jak jsme plánovali, ale i přesto to je pěkné,“ pokračovala studentka.

„Ze začátku bylo vidět, že se všichni ostýchali, ale po chvíli se spolu začínali bavit a vypadalo to dobře,“ konstatovala Arleta. Se sbližováním pomáhalo i pojídání těstovinového salátu. Když došlo na malování, rozdělily se děti do skupin a společně tvořily obrazy na téma Okno do fantazie. Z Malých grantů dostali studenti na pořádání akce 12500 korun. O jejich rozdělování rozhodovalo občanské sdružení Aisis a společnost T–Mobile.