Podle dostupných informací přijel 40letý Igor Kassl z Prahy 31. prosince kolem půl čtvrté odpoledne sám na Modravu, na parkovišti zamkl automobil a odešel do lesů. O tři dny později jeho rodina zalarmovala policisty s tím, že netuší, kde by mohl být. „Poslední údaj, který ale mohl být jen odrazem, jsme získali z mobilní sítě. Podle toho se naposled pohyboval na Modravské hoře, ale od té chvíle se nám jeho stopy ztratily,“ uvedl zasahující člen Horské služby Šumava Josef Tischler.

HS se do akce dostala v pondělí k večeru a do pátrání se zapojilo spolu se členy ISS NP Šumava a policejní hlídkou patnáct horských záchranářů se dvěma vycvičenými psy. „Pán navštívil Šumavu před třemi měsíci a podle manželky se mu líbila lokalita u jednoho z křížků, nebo božích muk. Žena ovšem vůbec netušila, o kterou lokalitu jde,“ komentoval situaci Tischler s tím, že část pátracího týmu prohledávala zmíněnou Modravskou horu a druhá si vytipovala všechna místa, která mohla přijít v úvahu.

V pondělí pozdě večer bylo pátrání ukončeno a v úterý ráno se týmy sešly k brífinku na Modravě v sále, který jim dala obec k dispozici jako zázemí. Členů HS bylo už 21 a pátrače posílili také hasiči. „Znovu jsme prohledali lokality s křížky a snažili se v terénu během skutečně nevlídného počasí najít stopy. Problém byl v tom, že zatímco na Silvestra bylo kolem Modravy až 40 cm sněhu, nyní byl prakticky všude roztátý,“ popsal pátrání Tischler.

Akce byla Policií ČR ukončena v úterý před setměním jako neúspěšná. „Jsem přesvědčen, že jsme v rámci možností prohledali všechna eventuální místa, kde by mohl muž být. V dokonalé koordinaci všech složek IZS jsme se dostali až k Filipově Huti na jedné straně a na hraniční hřebeny na straně druhé,“ konstatoval náčelník Horské služby Šumava Michal Janďura. Dodal, že muž je dál veden jako pohřešovaný a nejsou známy důvody, proč by měl tímto způsobem odejít.

Igor Kassl

close Pohřešovaný muž, který odjel z místa pobytu na Silvestra a v pondělí 3. ledna se na Modravě našlo jeho auto. info Zdroj: Policie ČR zoom_in Pohřešovaný muž, který odjel z místa pobytu na Silvestra a v pondělí 3. ledna se na Modravě našlo jeho auto.

Pohřešovaný je 180 až 185 cm vysoký, zdánlivé stáří je 40 až 41 let. Má střední postavu, šedé rovné vlasy, modré oči.

Policie žádá občany, kteří by mohli podat jakoukoli informaci o pobytu, pohybu či výskytu pohřešovaného muže, aby neprodleně podali zprávu na linku 158 nebo osobně na policejní služebnu. Informace můžete sdělit i prostřednictvím e-mailu kt.ook.podatelna@pcr.cz.