Zhruba šest desítek profesionálních a dobrovolných hasičů, policistů a členů Horské služby se v sobotu odpoledne na Kašperskohorsku pustilo do pátrání po osmdesátiletém Vladislavu Alblovi, který se ztratil u obce Rejštejn.

Muž, který byl v této oblasti pravděpodobně na rekreaci se svojí družkou, se rozhodl nejspíše vrátit domů do Plzně. Z hotelu Šumava, kde byl ubytován odešel už v sobotu v brzkých ranních hodinách s kufrem nebo batohem s oblečením a mobilním telefonem.


„Muž se podle našich informací pohyboval zřejmě v oblasti Svojše, Čeňkovy Pily, Hartmanic nebo Horské Kvildy. Během sobotního dne byl prý několikrát spatřen na různých místech uvedené oblasti, kde stopoval a sliboval nemalé částky za odvoz do Plzně,“ informoval Deník operační důstojník Hasičského záchranného sboru Robert Kučera.


Do pátrací akce byl v sobotu i v neděli zapojen vrtulník s termovizí. Zachycen byl prý dokonce signál mobilního telefonu hledaného, a tak záchranáři prohledávali vytipovaná území.


Sobotní akce skončila bezvýsledně těsně před půlnocí. V neděli ráno se znovu rozběhla už v sedm hodin ráno.


„Nic se nenechávalo náhodě. Prohledávaly se lesy, rybníky, tratě, v akci byl i policejní psovod. Požádali jsme o pomoc i veřejnost, protože tu byla velká pravděpodobnost, že hledaný s někým mluvil a nebo byl v kontaktu,“ pokračuje v upřesnění dění o víkendu na Šumavě mluvčí Policie ČR Ilona Týmlová.


Pátrání však mělo tentokrát šťastný konec. Muž byl nalezen na pravém břehu řeky Křemelná asi 1 km od Čeňkovy Pily. Nalezení muže na linku 112 ohlásila nějaká ženav nedělive 13.11 hodin. Podle jejích slov muž ležel ve vodě.


Na místo okamžitě vyrazili záchranáři a policisté, kteří potvrdili, že nalezený muž je skutečně pohřešovaný Vladislav Albl. Po ověření totožnosti bylo pátrání ukončeno.


Přivolaná jednotka Zdravotnické záchranné služby odvezla muže, který byl pravděpodobně podchlazený do nemocnice.