„Prezentuje se zde deset převážně menších začínajících vinařů, kterým jsme dali přednost, aby se dostali lidem do povědomí. Nechyběli ale ani zástupci větších vinařství. Uvidíme, jaký bude mít akce ohlas, s účastí jsme velmi spokojeni. Budeme se zamýšlet nad tím, kde udělat další ročník. Kolonáda je omezená kapacitou a my bychom chtěli příští ročník posunout ještě výš a nabídnout více na úrovni gastronomie i vinařství,“ řekl za pořadatele Jiří Zavřel.

Součástí byla i dražba věnovaných vín. Díky ní se podařilo vybrat částku 10 200 Kč, která putovala na podporu dobrovolnického centra ADRA v Klatovech, kterou na akci prezentoval jeho ředitel Nikola Novák.

Nemocnice v Sušici.
V Sušici se kvůli neshodám ohledně nemocnice a výstavby haly rozpadla koalice

Lidé, kteří zaplnili celou Kolonádu, akci uvítali. „Myslím, že tohle tady chybělo. Pořádají se pivní slavnosti, ale na nás vinaře se nemyslelo. Takže tohle je krása, vyšlo počasí, takže skvělá akce. A tím, že si tady můžeme udělat piknik, posedět v trávě, tak to nemá chybu,“ řekla Natálie Krausová.

Klatovský spolek vinařů založila parta kamarádů, kteří sdílí lásku k vínu a chtěli rozvinout vinnou kulturu ve městě. Aktuálně má spolek 34 členů, plánují se rozšiřovat a pořádat i další akce. Nejblíže se chtějí podílet na vinných slavnostech v Nýrsku, což bude 17. července. Dále plánují v 4. září další ročník Chariťáku.