Dialyzační jednotka je stále v jedné z původních budov. Nová bude na místě téměř nevyužívané technické budovy v těsném sousedství monobloku. „Jde o objekt, kde je nevyužívaná spalovna odpadu a málo využívané garáže. Tato budova se částečně odstraní a přístavbou vnikne nový dvoupodlažní pavilon. Ve spodním podlaží bude technické zázemí, například úpravna vody, kotelna nebo zázemí pro personál, a v patře zdravotnické prostory, hlavně dialyzační pracoviště a nefrologická ambulance,“ popsal ředitel nemocnice Jiří Zeithaml.

Stavět by se dle plánů mělo letos. „V současné době bude probíhat výběrové řízení na dodavatele projektové dokumentace. Následně bude vítěz zakázky připravovat projekt.

Sedmiletá fenka Roxy už je v pořádku doma u svých páníčků.
Skvělá zpráva. Roxy, ztracená fenka Rhodeského Ridgebacka, se našla

Až poté se bude soutěžit stavební firma, která se ujme stavby,“ sdělil mluvčí nemocnice Jiří Kokoška.

VYUŽÍVANÉ BUDOVY

Některé budovy „staré“ nemocnice jsou i nadále využívány pro zdravotnické účely. Například v budově u bývalého vjezdu do areálu je pracoviště klinické biochemie a hematologie, hematologická ambulance a odběrová místnost, dále dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče, následná intenzivní péče. V dalších budovách je nukleární medicína, zmiňovaná dialyzační jednotka, nefrologická ambulance, psychiatrie, lůžka následné péče, psychiatrická ambulance, transfúzní oddělení, patologie a po bývalém plicním oddělení jsou nyní sociální lůžka a působí tam také dětská skupina. Vedle v domu je lékařský pokoj a služební byt.

DEMOLICE?

Budovy, kde bývala rehabilitace, chirurgie, gynekologicko-porodnické oddělení a další, jsou prázdné. Co s nimi dále bude, je v režii Plzeňského kraje, který je jejich vlastníkem. „Zmiňované budovy nyní nejsou využívané. Probíhá příprava rekultivace areálu, která by mohla zahrnovat i demolici předmětných objektů,“ sdělila mluvčí Plzeňského kraje Eva Mertlová.

Klatovy z ptačí perspektivy
GALERIE: Klatovy z ptačí perspektivy. Najděte svůj byt nebo dům

Posledním objektem je bývalá porodnice a později dětské oddělení, který vlastní město Klatovy. To má v plánu tam vybudovat domov pro seniory se zvláštním režimem. „Chtěli bychom, aby dům sloužil starším obyvatelům, kteří se dostanou do těžších zdravotních komplikací jako je například Alzheimerova choroba a podobně,“ uvedl starosta Rudolf Salvetr.