Některé děti mohou jet k babičkám a dědečkům a ty, které tuto možnost nemají, mohou například využít nabídek domů dětí a mládeže, které na Klatovsku fungují.

Pestrý program připravil pro děti Dům dětí a mládeže v Klatovech. Hned první den dopoledne si děti budou moci ve výtvarné dílně ozdobit triko, které si přinesou, pomocí sava. Odpoledne si zacvičí aerobik, zahrají míčové hry a zatančí. Na úterý je naplánována výroba jarního květináče a historická procházka po Klatovech s průvodcem. Ve středu se mohou děti těšit na návštěvu zimního stadiónu nebo plaveckého bazénu a besedu v knihovně.

yzkoušet horolezeckou stěnu v dětském centru Chapadlo budou moci ve čtvrtek. „V cenách, které uvádíme v rozpisech, jsou zahrnuty teplý oběd a vstupy. Děti si vždy přinesou svačinu a pití na celý den a přezůvky. Zaplatit a přihlásit je nutné do 5. března v naší kanceláři. Začátek je vždy v 8 hodin a končí se v 16 hodin vždy v domě dětí. Je možné děti nahlásit na celý týden nebo jen na jednotlivé dny,“ informovala účetní DDM Klatovy Iveta Povolná.

Zaplavou si i zahrají florbal

Na zakončení prázdnin si DDM Klatovy naplánovalo páteční celodenní výlet do Techmanie do Plzně. Milovníci koupání mohou také využít nabídky výletu do Prahy do aquaparku Průhonice, který se uskuteční 15. března. Výlet je určený pro děti i dospělé. Výlet je nutné zaplatit a zablokovat si místo do 13. března.

V plánu akcí je připraveno i sportovní vyžití. Na 12. a 13. března se mohou těšit hráči florbalu. V tyto dny se bude konat florbalový turnaj pro základní a střední školy v tělocvičně Masarykovy základní školy v Klatovech.

Bude i karneval

Ani sušické děti nemusejí truchlit. Středisko volného času (SVČ) v Sušici pořádá jarní příměstský tábor, každý den od 8.30 do 15 hodin. Přihlásit se můžete osobně v DDM do 7. března. Maximální kapacita pro tábor je 20 dětí. „Připravili jsme program s názvem Putování po sušické pavučině. Jeho součástí budou soutěže, hry, korálkování, turistické vycházky, karneval a vaření. Každé dítě obdrží na začátku tábora rozpis akcí na celý týden, aby vědělo, na co může těšit. Každý si musí sebou přinést láhev na pití, přezůvky, sportovní oblečení a pohodlnou sportovní obuv,“ sdělila vedoucí SVČ Sušice, které působí při ZŠ Sušice, Lerchova ulice, Marie Ludvarová.

Příměstský tábor se rozhodli udělat také v DDM v Horažďovicích. Program ještě připravují.

Nýrské středisko DDM bude mít o jarních prázdninách zavřeno.

Rodiče dětí tyto prázdninové aktivity vítají. „Podle mě jsou akce, které pořádají domy dětí výborné. Je spousta rodičů, kteří si nemohou vzít dovolenou, stejně jako je to u mě. Jsem ráda, že můžu dát syna tam. Je v kolektivu, užije si legraci a naučí se i nové věci,“ řekla Deníku Jana Pěchoučková z Klatov.
Podrobnější informace o akcích připravovaných o jarních prázdninách najdete na internetových stránkách domů dětí a mládeže.