Po zimní přestávce v dubnu začaly práce na opravě silnice I/27 v centru Železné Rudy, které potrvají do konce července. „Během loňské stavební sezóny byl kompletně opraven úsek silnice od kruhového objezdu až po křížení silnice I/27 a ulice 1. máje. V letošním roce budou práce na rekonstrukci vozovky, úpravě chodníků, veřejného prostranství, vodovodu nebo například veřejného osvětlení pokračovat v úseku mezi městským úřadem/Klostermannovo náměstím a železničním přejezdem," uvedl mluvčí ŘSD Adam Koloušek.

V současné době je opravován úsek od křižovatky k městskému úřadu, což by mělo být hotovo během května, poté bude následovat třetí etapa, od městského úřadu k přejezdu.

Náklady na rekonstrukci jsou vyčísleny na zhruba 50 milionů korun bez DPH.

Ukrajinci Anatolii Palchei (vpravo) a Dmytro Korniev u Okresního soudu v Klatovech.
Cizinci, kteří zbili muže do bezvědomí, napodruhé už trestu neunikli

Stavební úpravy jsou opět prováděny za úplné uzavírky hlavního tahu a jsou nyní stanoveny objízdné trasy.

Pro vozidla délky do 10 m

  • ve směru Plzeň (pro vozidla délky do 10 m: po silnici II/1910 (ul. Špičácká) – po MK (ul. 1. máje)
  • v úseku Špičácká – Šumavská: obousměrný provoz
  • v úseku Šumavská - Klostermannovo nám.: jednosměrný provoz
  • ve směru Alžbětín pro vozidla délky do 10 m: po MK (ul. Belvedérská – Adolfa Kašpara Šumavská - 1. máje): jednosměrný provoz
  • v úseku Špičácká – Šumavská a po silnici II/190 (ul. Špičácká): obousměrný provoz

Pro vozidla délky nad 10 m

  • po silnici II/190, II/191 Klatovy – Janovice nad Úhlavou – Nýrsko - Hojsova Stráž – Železná Ruda
  • po I/27, II/171, II/190, II/191 Čachrov – Strážov – Janovice nad Úhlavou – Nýrsko – Hojsova Stráž – Železná Ruda

Kromě průtahu se ale pracuje i na dalších komunikacích. Opravy se konečně dočkala i silnice u vlakového nádraží na Špičáku, která připomínala tankodrom, nyní už má nový povrch. „Rekonstrukce druhé etapy průtahu finišuje, stejně jako oprava vodovodu v ulici 1. Máje. Prozatím jedeme podle časového harmonogramu a naštěstí bez větších komplikací. Jsme za to moc rádi. A aby těch oprav nebylo málo, nový koberec tak dostaly komunikace na Špičáku u vlakového nádraží, v Alžbětíně u viaduktu a v Hojsově Stráži v místě, kde se tradičně koná pouť," sdělil starosta Železné Rudy Filip Smola.