Zasloužil se o něj třetím místem v kategorii starších žáků 13letý Jan Frühauf, jehož bilance v závodech českého poháru byla dvě druhá místa, tři třetí a pět čtvrtých míst. Byly to právě tyto stabilní výkony, které vynesly Frühaufa na bronzový stupeň za vítěze všech závodů Mirka Müllera z klubu Mapei Merida Kaňkovský a druhého Filipa Samce z Bikeclinic Junior Teamu.

„Celá cyklokrosová sezona mně vyšla perfektně, i když ze čtvrtého místa na mistrovství České republiky jsem byl trochu zklamaný. Po výsledcích v předchozích závodech jsem chtěl být aspoň na bedně. Hned po startu jsem byl na prvním místě, ale za první zatáčkou byla dlouhá asfaltová rovinka, kde se jelo proti větru a kterou jsem si v čele celou sám odtáhl. Tam jsem si trochu odčerpal síly,“ vzpomenul mladý klatovský cyklista, který se v roce 2018 v cyklokrosu posune do kategorie kadetů, závěrečný prosincový závod českého poháru v Kolíně, který se jel zároveň jako mistrovství ČR.

Třetí místo jeho svěřence v ČP potěšilo také týmového šéfa Vítězslava Šklebeného. „Na rozdíl od Honzy, který říkal, že tyto výsledky před sezonou nečekal, jsem je od něho čekal a věděl jsem, že by měl jezdit do pátého místa. A na rozdíl od něj jsem byl spokojen i s tím čtvrtým místem z mistrovství republiky. Na medaili mu chybělo sedm sekund a na zlato patnáct, což není žádná propastná mezera,“ pochválil Frühaufa Šklebený.

STŘÍBRNÝ FIALA

Na tratích českého poháru byl mezi kadety hodně vidět také Matyáš Fiala z ČEZ Cyklo Teamu Tábor, který v minulém ročníku této soutěže ovládl kategorii starších žáků ještě v barvách Cyklosport-Pitstop.cz.

„Matyáše jsme také sledovali, pořád ho bereme jako našeho. Když dojeli starší žáci, často jsme v závodech kadetů Matyášovi fandili,“ zavzpomínal na svého bývalého svěřence Šklebený. Fiala vybojoval v prvním roce mezi kadety v ČP celkové čtvrté místo, ale na nejdůležitější závod se připravil výborně a z mistrovství ČR přivezl stříbrnou medaili. Druhé místo z mistrovského závodu bylo pro Fialu nejlepším umístěním ze všech jedenácti závodů českého poháru.

NADĚJE V BIKOVÉ ŠKOLE

Stáj Cyklosport-Pitstop.cz reprezentovali v kategorii starších žáků kromě Frühaufa ještě Dalibor Johánek, Lukáš Krýsl a úplný nováček Robin Teršl ze Sušice. Společně tito jezdci dovedli klatovskou stáj v kategorii starších žáků na páté místo mezi týmy. Mezi mladými dívkami startovala ještě Anna Mundlová a na začátku sezony také Nikola Hodlová. „Z pohledu celého týmu vyšla sezona nad očekávání dobře. Honzovi jsem věřil, ale příjemně mě překvapili další naši starší žáci. Měli sice několik výkyvů, ale v posledních závodech už kluci bodovali celkem pravidelně, s čímž jsem byl hodně spokojený. Škoda že se jim nepovedlo mistrovství republiky. Špatně odstartovali, a pak už bylo těžké předjíždět. Závod byl navíc krátký, netrval ani dvacet minut. Ve starších žácích bylo startovní pole kolikrát přes sedmdesát jezdců, a když nemáte body a startujete zezadu, je těžké prodrat se tím davem do první bodované třicítky. Radost nám dělala také pravidelně bodující Anička Mundlová mezi kadetkami,“ nezapomněl Šklebený vyzdvihnout ani výkony nejlepší dívky z týmu.

Zmíněná šestice jezdců bude v závodech horských kol nebo v cyklokrosových kláních startovat v barvách klatovského týmu Cyklosport-Pitstop.cz i v roce 2018. K nim by se měli přiřadit závodní nováčci, kteří vyrůstají v takzvané klatovské bikové škole zaměřující se na techniku jízdy úplně nejmenších dětí. „V bikové škole se nám už rýsují další naděje, které s námi budou jezdit na české poháry horských kol, protože tam jsou i závody pro nejmenší děti,“ myslí na budoucnost šéf klatovské cyklistické stáje.