MLÁDEŽ – JEDNOTLIVCI
Adéla Denková, 13 let, volejbal, SK Volejbal Klatovy, věkem ještě mladší žákyně, která již patří do základní sestavy starších žákyň.

Jan Frühauf, 13 let, cyklistika, Cyklosport-Pitstop.cz, starší žák, ČP v cyklokrosu: celkové 3. místo, v závodech jednou 2. místo a třikrát 3. místo, MČR v cyklokrosu: 4. místo, regionální seriál MTB Pal Cup: 1. místo.

Antonie Galušková, 16 let, vodní slalom (K1), KVS Sušice, MS juniorů: 1. místo, ME junioů: 2. místo a 1. místo v družstvech, ČP juniorů: 1. místo.

Daniel Hais, 14 let, fotbal, SK Klatovy 1898, kapitán týmu starších žáků SK Klatovy 1898, dostal se do okresních i krajských výběrů, byl vybrán do plzeňské fotbalové akademie.

Andrea Hnojská, 14 let, stolní tenis, Klub stolního tenisu Klatovy, členka reprezentace ČR, žebříček starších žákyň: 4. místo v ČR, je ženská krajská přebornice.

Nikola Hodlová, 12 let, cyklistika, Cyklosport-pitstop.cz, mladší žákyně, ČP MTB: 11. místo, Pošumavská liga MTB: 1. místo, Pal Cup MTB: 2. místo, Talent Cup MTB: 3. místo.

Tomáš Hurdzan, 16 let, šachy, Šachklub Sokol Klatovy, MČR U16: 2. místo, reprezentoval ČR na ME, kvalifikoval se na MČR U18, v družstvech mládežnický mistr ČR a v dospělých postup do 2. ligy.

Zuzana Johánková, 16 let, basketbal, BK Klatovy, opora týmu U17 a U19, nejlepší hráčka mezinárodního turnaje Easter Cup 2017, opora školního týmu, který skončil v lize ZŠ na 5. místě v ČR.

Simona Kadlecová, 15 let, tenis, LTK Klatovy, dorostenecká krajská přebornice, kvalifikovala se na Pardubickou juniorku (MČR), kde postoupila do 2. kola.

David Koranda, 18 let, hokej, HC Klatovy, opora týmu staršího dorostu v regionální lize.
Martin Kramár, 15 let, fotbal, TJ Sušice, opora týmu mladšího dorostu v krajském přeboru, nastupuje už také za starší dorostence.

Gabriela Krůsová, 18 let, snowboardcross, Snow Rockets, MČR juniorů: 1. místo, ČP juniorů: 1. místo, závody FIS Race: 3. a 4. místo, EP: dvakrát 8. místo.

Filip Lagron, 15 let, kickbox, Hammers Gym, starší žák, 1. místo na Golden Glove 2017, Karlovac Open 2017 a galavečeru MG fight night Pardubice 2017, 2. místo na German Open a Slovak Open.

Lucie Marešová, 18 let, volejbal, SK Volejbal Klatovy, smečařka prvoligových juniorek.

Adam Maxa, 13 let, alpské lyžování, TJ SA Špičák, bodování žáků ČR: 9. místo v obřím slalomu, 11. místo ve slalomu, MČR: 9. místo ve vyřazovacím závodu (3. ve svém ročníku).

Andrea Nushartová, 11 let, plavání, PK TJ Klatovy, Letní pohár Čechy U11: 1. místo 100 m prsa (nejlepší v ČR), 2. místo 200 m prsa, Zimní pohár Čechy U11: 1. místo 100 m prsa (nejlepší v ČR), 2. místo 200 m prsa.

Jakub Papež, 14 let, fotbal, TJ Sušice, pilíř týmu starších žáků v krajském přeboru, dostal se do okresních i krajských výběrů.

Vít Pohanka, 17 let, vodní slalom (C2 a K1), Kanoistický klub Klatovy, MS juniorů: 1. místo v C2, MČR juniorů: 1. místo v C2, 2. místo v K1, ČP juniorů: 1. místo v C2.

Lucie Poláčková, 16 let, basketbal, BK Klatovy, opora týmů U17, U19 a druholigového týmu žen, hostovala v extralize U19 ve Strakonicích.

Anežka Pourová, 17 let, atletika, Atletika Klatovy, MČR dorostu a juniorů: 5. místo v hodu kladivem.

Vojtěch Toman, 11 let, kickbox, Hammers Gym, mladší žák, Prague Open: 1. místo, Slovak Open: 2. a 3. místo.

Gabriela Tykalová, 10 let, hokej, TJ Sušice, členka týmu mladších žáků v regionální lize a týmu 4. tříd v krajském přeboru.

Luboš Vanka, 18 let, kickbox, Hammers Gym, junior do 67 kg, ME WAKO: 2. místo v K1, WAKO K1 European Cup: 1. místo, 1. místa na Austrian Classics, German Open, Slovak Open, Karlovac Open, světové hodnocení: 2. místo ve fullcontactu junioři – 67 kg.

Aleš Zemen, 17 let, judo, Judoclub Sušice, dorostenec nad 90 kg, MČR: 2. místo, ČP: 1. místo, v dorostenecké lize byl s Čáslaví na 4. místě v ČR.

Barbora Zíková, 16 let, alpské lyžování, SK Sokol Špičák, starší žákyně, celková vítězka ČP, MČR: 1. místo superobří slalom, 1. místo obří slalom, 3. místo slalom, mezinárodní Skiinterkriterium Říčky: 1. místo obří slalom, 2. místo, členka reprezentace ČR.

Matyáš Žák, 6 let, hokej, HC Klatovy, univerzální hráč, nejlépe si však vede jako gólman.

Vyhlášení výsledků ankety Sportovec roku 2016 okresu Klatovy

MLÁDEŽ – DRUŽSTVA
TK Nýrsko, kategorie BABY, tenis, ve složení Jakub Opluštil, Agátka Podracká, Klárka Těšínská a Sofie Bundová vyhrálo jednu ze čtyř skupin krajského přeboru.

SK Volejbal Klatovy, kadetky, volejbal, vítězky krajského přeboru.

SK Klatovy 1898, mladší dorost, fotbal, po podzimu je na 4. místě ve skupině A obnovené divizní soutěže.

TJ Sušice, starší žáci, fotbal, po podzimu jsou na 4. místě v krajském přeboru.

ZŠ Švihov, basketbal, vítěz Západní konference juniorské NBA týmů 1. stupně ZŠ, 4. místo v této soutěži v ČR.

HC Klatovy, starší žáci, hokej, 5. místo v regionální lize starších žáků v sezoně 2016/2017.

BK Klatovy, dívky U11, basketbal, 6. místo v národním finále MČR v sezoně 2016/2017.

Šachklub Sokol Klatovy, družstvo mládeže, šachy, 1. místo v extralize dorostu (mistři ČR). Složení: Jan Miesbauer, Jonáš Eret, Tomáš Hurdzan, Jitka Jánská, Lukáš Dolanský, Martin Simet a Lada Doležalová.

PK TJ Klatovy, tým plavkyň, plavání, zimní MČR dorostu a dospělých: 11. místo na 4 x 50 m PZ, složení: Julie Novosádová, Gabriel Krůsová, Lucie Hořejší, Alena Hašková, první klatovská štafeta na MČR v historii klatovského plavání.

Vyhlášení výsledků ankety Sportovec roku 2016 okresu Klatovy

DOSPĚLÍ – JEDNOTLIVCI
Jan Beneš, Cyklosport-Pitstop.cz, cyklistika, série MTB Marathon Man Europe: celkové 1. místo, vítěz Pražské 50, Jistebnického maratonu, Krále Šumavy Road, Rocky Mountains maraton Riva del Garda: 5. místo, Král Šumavy MTB: 8. místo.

Marie Bohůnková, Snow Rockets, snowboardcross, MČR: 2. místo, ČP: 2. místo, FIS Race Lipno: 4. místo, longboardcross: MČR: 1. místo, ČP: 1. místo, Feel The Wheel: 4. místo.

Karolína Galušková, KVS Sušice, vodní slalom (K1), členka seniorské reprezentace ČR, MČR: 1. místo, ME U23: 2. místo, MS U23: 1. místo v družstvech.

Radka Hambergerová, TJ Sušice, atletika, účastnice finále MČR v hodu diskem a v hodu oštěpem v kategorii žen do 22 let, dvojnásobná mistryně sdruženého krajského mistrovství v hodu diskem a v hodu oštěpem.

Lukáš Hájek, TJ Sušice, fotbal, i přes nízký věk je oporou A mužstva v krajském přeboru.

František Jarolím, TJ Sokol Měčín, fotbal, brankář vedoucího týmu okresního přeboru.

Radek Jůda, Atletika Klatovy, atletika (hod oštěpem), MČR juniorů: 4. místo, MČR U22: 7. místo, vítěz sdruženého krajského mistrovství.

Petr Kabát, TJ SA Špičák, Ski-Golf, MS: 2. místo, 1. místo v mix párech, MČR: 1. místo.

Tereza Kislingerová, SK Volejbal Klatovy, volejbal, blokařka A týmu žen, která zároveň hostuje v druholigovém ČVUT Praha.

Václav Kosnar, Ice Cross Downhill, světový žebříček: 44. místo muži, 4. místo junioři, World Championship 2016/2017: 41. místo muži, 5. místo junioři, nejlepší výsledek v Red Bull Crashed Ice: 3. místo junioři, 25. místo muži, nejlepší výsledek v Riders Cupu: 12. místo muži.

Jan Krs, TJ Vřeskovice, národní házená, střelec druholigového týmu mužů.

Milan Mészáros, SK Klatovy 1898, fotbal, kapitán divizního týmu mužů.

Radek Pargač, Judoclub Sušice, veterán do 100 kg, MČR Masters: 3. místo, VC Sokola Bratislava: 2. místo, 1. místo v družstvech, mistrovství Rakouska: 3. místo.

Jan Topinka, HC Klatovy, hokej, kapitán druholigového A týmu mužů.

Lucie Tůmová, SDH Malechov, požární sport, Hasičská olympiáda: za družstvo ČR: 3. místo štafeta 4x100 m, 3. místo věž, 3. místo celkově družstva, MČR seniorů: 1. místo požární útok, 1. místo celkově družstva žen. 5. místo 100 m s překážkami, 3. místo štafeta 4x100 m, ČP: celkové 6. místo, MČR dorostu: 1. místo 100 m s překážkami, 2. místo věž.

Jiří Uhlík, HC Klatovy, hokej, střelec druholigového týmu mužů, nejlepší střelec skupiny Západ v sezoně 2016/2017.

Jiří Vytiska, strongman, Sušice, MS: 22. místo, MS v kládě: 5. místo, MČR v kládě: 1. místo a český rekord, vítěz českého profi poháru a obhajoba titulu Nejsilnější Čech, Euro Cup: 4. místo.

Otakar Výborný, Czech National Team, autokros, ME: 3. místo v divizi TouringAutocross.

Vyhlášení výsledků ankety Sportovec roku 2016 okresu Klatovy

DOSPĚLÍ – DRUŽSTVA
TJ Sušice, ženy, atletika, 2. místo ve 2. atletické lize žen.

SK Klatovy 1898, muži, fotbal, 6. místo v divizní skupině A.

TJ Sokol Mochtín, muži, fotbal, po podzimu 3. místo v 1. A třídě, což je průběžně nejlepší umístění v historii klubu.

TJ Vřeskovice, muži, národní házená, 6. místo ve 2. lize skupině A.

TRENÉŘI
Petr Bohůnek, Snow Rockets, snowboardcross, trenér mládežnické reprezentace ČR.

Petr Čermák, TK Nýrsko, tenis, loni se věnoval dětem v kategorii MINI, BABY a mladší žáci.

Helena Hnojská, KST Klatovy, stolní tenis, trenérka žáků.

Jiří Hostýnek, Atletika Klatovy, atletika, trenér úspěšného mládežnického skokana do výšky Daniela Schwarze.

Pavel Hrubec, TJ Sušice, fotbal, hlavní trenér žákovských týmů, člen trenérsko metodické komise OFS Klatovy.

Jitka Jarošíková, SK Volejbal Klatovy, volejbal, šéftrenérka přípravek.

Petr Kämpf, Judoclub Sušice, judo, šéftrenér klubu s cca 80 členy.

Tomáš Kozák, SK Volejbal Klatovy, volejbal, trenér mládežnických týmů.

Radek Krs, HC Klatovy, hokej, trenér týmu staršího dorostu, má licenci B.

Petr Mařík, TJ Sušice, hokej, předseda klubu a trenér žáků hrajících regionální ligu.

Karel Nováček, Šachklub Sokol Klatovy, šachy, trenérská práce vyvrcholila vítězstvím v extralize mládeže.

Jindřich Svojanovský, BK Klatovy, basketbal, trénoval tým ZŠ Švihov, který dovedl mezi čtyři nejlepší týmy v ČR.

Vítězslav Šklebený, Cyklosport-Pitstop.cz, cyklistika, trenér a sportovní manažer týmu, zakladatel Klatovské bikové školy.

Karol Žák, SK Klatovy 1898, fotbal, trenér mladšího dorostu.

Jaroslav Cihlář, TJ Sokol Mochtín, fotbal, hrající trenér týmu mužů.

Bohumil Korál, TJ Sušice, hokej, trenér A týmu mužů.

Zdeňka Kostohryzová, TJ Sušice, cvičitelka starších žen Sport pro všechny TJ Sušice.

Juraj Kudry, Atletika Klatovy, atletika, trenér oštěpaře Radka Jůdy.

ROZHODČÍ
Pavel Hrdlica, šachy, rozhodčí A turnaje O pohár města Klatov, řídí zápasy 2. ligy.

Lucie Kovandová, volejbal, mladá rozhodčí, která již pravidelně rozhoduje krajské soutěže dospělých.

Marek Mazanec, fotbal, řídí utkání krajských soutěží a už také ligu U19.

Rudolf Salvetr, basketbal, jeden z nejvíce obsazovaných rozhodčích v nejvyšší soutěži Kooperativa národní basketbalové lize.

Irena Stahlová, atletika, hlavní rozhodčí na okresních a krajských závodech a na MČR družstev v Plzni.

Jaroslav Uher, atletika, předseda OA TJ Sušice, který je u většiny významných závodů pořádaných na sušickém stadionu.

PRAVIDLA HLASOVÁNÍ
Čtenáři Klatovského deníku mají opět možnost rozhodnout, který sportovec si ze slavnostního vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2017 okresu Klatovy odnese cenu pro sportovní hvězdu Klatovského deníku.
Anketu pořádá za mediální podpory Klatovského deníku společnost Sport Action s. r. o. ve spolupráci s Českou unií sportu zastoupenou Pošumavským sportovním sdružením. Slavnostní vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2017 okresu Klatovy se uskuteční 6. února od 17 hodin v kině v Sušici.
Hlasovat v anketě Sportovní hvězda Klatovského deníku lze pouze pomocí originálního kupónu, na který se vyplní jména jednoho až tří nominovaných sportovců, družstev, trenérů nebo rozhodčích (1. místo = 3 b., 2. místo = 2 b., 3. místo = 1 b.) a který se zašle nebo osobně doručí na adresu Klatovský deník, Zlatnická 29/I, Klatovy, 339 01. Sportovní hvězdou Deníku se stane ten, kdo obdrží nejvíc bodů.
Podrobný seznam nominovaných sportovců, družstev, trenérů a rozhodčích bude po celou dobu trvání hlasování na webových stránkách Klatovského deníku. Kupóny budou vycházet pokud bude možno denně až do 19. ledna. Hlasování bude ukončeno 22. ledna.