Předchozí
1 z 12
Další

Rudolf Špoták, hejtman Plzeňského kraje

Hejtmanem Plzeňského kraje je Pirát Rudolf Špoták (na snímku z 23. července 2020).Rudolf ŠpotákZdroj: ČTK

Jsem rád, že volební účast byla vysoká. Vypovídá o tom, že tyto volby mají pro občany velký význam. Potěšující je nízký úspěch kandidáta Jaroslava Bašty. Ukazuje, že populistická nálada není taková, jaké ukazují průzkumy, například při volbách do parlamentu. V tento výsledek jsem doufal, jediné co mě překvapilo, bylo vysoké procento získaných hlasů u obou postupujících kandidátů do druhého kola. V druhém kole podpořím generála Pavla.

Roman Zarzycký, primátor města Plzně

Primátor Plzně Roman Zarzycký.Primátor Plzně Roman Zarzycký.Zdroj: archiv R. Zarzyckého

Jsem rád, že mám svého kandidáta v druhém kole prezidentské volby. Výsledky prvního kola pro mě nebyly překvapivé. Souboj mezi Andrejem Babišem a Petrem Pavlem jsem očekával. Z mého pohledu první kolo nic neznamená. Záleží, jak se povede kampaň v průběhu následujících dvou týdnů. Vzhledem k tomu, že jsem krajský předseda hnutí ANO, je jasné, koho v druhém kole podpořím. O prezidentskou volbu je velký zájem. Děkuji proto všem, kteří šli k volbám. Pokud člověk chce docílit změny, je důležité využít svého volebního práva.

Tomáš Holub, biskup plzeňský

Biskup Tomáš Holub.Biskup Tomáš Holub.Zdroj: Biskupství plzeňské, Pavel Adámek, Petr jankovec

Měl jsem naději, že dvojice, která postoupí do 2. kola bude celá demokratická. Ale co se dá dělat. Ve druhém kole podpořím alespoň toho zbývajícího demokratického kandidáta.

Martin Baxa, ministr kultury ČR

Martin Baxa (SPOLU)Martin BaxaZdroj: Deník/Lenka Prokšová

Děkuji Plzeňanům za velkou účast ve volbách. Plzeň jasně odmítla Andreje Babiše a politiku hnutí ANO a naopak s více než 40 procenty podpořila Petra Pavla! Pojďme se teď za ním sjednotit a dotáhnout změnu na hradě za 14 dnů do konce.

Jiří Lőwy, předseda plzeňské židovské obce

Plzeňská velká synagoga - největší synagoga v ČR, zároveň druhá největší v Evropě a třetí na světě, prochází kompletní obnovou interiérů. Hotovo by mělo být v dubnu 2022.Jiří LőwyZdroj: Jan Nedoma

Výsledky jsou pro mě trochu zklamání, spoléhal jsem na větší vyrovnanost. Fandil jsem Danuši Nerudové. Kdyby uspěla, byl by to podle mě návrat k odkazu prvního porevolučního prezidenta Václava Havla. Ostatní kandidáti mají kostlivce ve skříni. Pana Babiše nemusím, pan Pavel mě zklamal, že neřekl na rovinu celou pravdu. Domnívám se, že v druhém kole podpoří ostatní kandidáti Petra Pavla. I já ho budu volit. Směrem k Babišovi už asi tolik lidí nepřilne. Doufejme, že budeme mít v čele státu aspoň generála. Byl jsem přesvědčen, že to bude vyrovnaný boj. Myslel jsem, že studenti a další vzdělaní lidé budou podporovat čistou duši Danuši Nerudovou. Ženy svůj úspěch přece jen vnímají jinak. A korupčním aférám se dokážou lépe vyhnout. 

Rudolf Salvetr, starosta Klatov

Rudolf Salvetr, starosta KlatovRudolf Salvetr, starosta KlatovZdroj: Deník/Daniela Loudová

Myslím, že se dal očekávat těsný souboj dvou mužů, kteří vedou v prvním kole, pochopitelně mě těší, byť lehké, vedení generála Petra Pavla. Pro mě je trochu překvapení velký odstup Danuše Nerudové. Ale pokud si sečteme hlasy svobodomyslně smýšlejících lidí, tak si myslím, že výsledky ukazují, že je jich stále většina. Mám rozhodně jasno, koho budu volit ve druhém kole, jednoznačně.

Tomáš Rada, starosta Rokycan

Tomáš RadaTomáš RadaZdroj: Deník / Václav Havránek

Postup těchto dvou kandidátů není překvapivý. Dalo se to očekávat, neboť jejich nasazení ve finále kampaně bylo enormní. V našem okresním městě vyhrál celkově Babiš, ale byly i okrsky, kde dali přednost generálovi. A před druhým kolem si zatím nedovolím předjímat prognózy."

Jan Kůrka, olympijský vítěz ve střelbě z roku 1968

Jan KůrkaJan KůrkaZdroj: Archiv

No, není to dobrý výsledek ani z jedné, ani z druhé strany. Můj kandidát nepostoupil. A svoji podporu některému z nich do musím ještě během těch 14 dnů pečlivě zvážit.

Jan Řehula, olympijský medailista v triatlonu z roku 2000

Mgr. Jan Řehula, ambasador Plzeňského deníkuJan ŘehulaZdroj: Deník

Výsledkem voleb v 1. kole nejsem překvapený. Podle mne bylo ale více kvalitních kandidátů, ale jsem rád, že alespoň jeden z nich postoupil. Určitě budu v kole druhém volit Petra Pavla.

Bohuslav Ebermann, mistr světa v hokeji z roku 1977

Mistr světa a  držitel stříbrné olympijské medaile Bohuslav Ebermann ukazuje část své sbírky hokejových cenností.Bohuslav Ebermann.Zdroj: Deník / Zdeněk VAIZ

Myslím, že se potvrdily předpoklady a postoupili oba dva favorité. Ve druhém kole se pravděpodobně přikloníme i s manželkou ke generálu Pavlovi.

Martin Stránský, herec

Martin StránskýMartin StránskýZdroj: Deník / Redakce

Výsledky voleb jsem teď neměl čas aktuálně sledovat. Kdo postupuje do druhého kola? Babiš a Pavel? Toto složení jsem nečekal. Voliči Andreje Babiše mě překvapili. Já budu volit ve druhém kole zcela jistě Petra Pavla.

Antonín Procházka, režisér a herec

Autor nové komedie DJKT Zácpa Antonín Procházka v ní také hrajeAntonín Procházka.Zdroj: Irena Štěrbová

Moje favoritka se do druhého kola nedostala. Ale příjemná změna bude i s jiným kandidátem. Pevně doufám, že si český národ nezvolí do svého čela někoho, kdo nedokáže říct kloudně českou větu.