„Muž z Klatov vjel na kruhový objezd z vedlejší komunikace, ale v důsledku vzniklé situace v dopravě musel zastavit. Následně řidič Škody Octavia, který jel za ním, vystoupil a seniora fyzicky napadl, kdy jej několikrát udeřil rukou sevřenou v pěst do horní části těla,“ popsala incident Dana Ladmanová z klatovské policie s tím, že dalším útokům zabránili svědci. Senior ale skončil v nemocnici.

Kaiser z místa ujel, díky svědkům se ho ale podařilo vypátrat. Policie tehdy zjistila, že ve městě byl s cirkusem, kde dělá klauna.

Causu nyní uzavřel klatovský soud. „Obžalovaný čin popíral, tvrdil, že na něj jen křičel. To potvrzovala i jeho spolujezdkyně, ostatní svědci ale vypověděli, že seniora několikrát udeřil pěstí. Za výtržnictví byl odsouzen k pětiměsíčnímu trestu, který mu byl podmíněně odložen na zkušební dobu osmnácti měsíců,“ řekla Deníku klatovská soudkyně Martina Šimánková, která Kaisera potrestala trestním příkazem, tedy bez nařízení hlavního líčení. Verdikt nabyl tento týden právní moci.