„Auto předáváme i jako poděkování hasičské jednotce i sboru dobrovolných hasičů. Pomáhají nám například při čištění kanalizace, prořezávce stromů a při mnoha dalších technických pracích. Naše vzájemná součinnost je na nejvyšší úrovni,“ řekl starosta Chudenic Martin Dolejš.

Na nové vozidlo čekali hasiči poměrně dlouho, naposledy se radovali v roce 1983. Nyní se dočkali díky dotaci z Evropské unie. „Podařilo se nám získat dotaci téměř dva miliony korun. Celková cena auta byla 2,4 milionu korun. Jde o dopravní automobil Mercedes-Benz Sprinter s pohonem 4 x 4 v technickém provedení,“ doplnil informace místostarosta David Žák.

Z vozu má radost nejen vedení obce, ale především samotní hasiči, pro které bude nové auto velkou pomocí. „Mělo by vyjet bez problémů do kopců, které tady máme v okolí. Ve vybavení máme centrálu, kalové čerpadlo, čtyři dýchací přístroje, vyprošťovací naviják, zdravotnický materiál k poskytnutí první pomoci a další vybavení. Auto je devítimístné,“ představil vůz zástupce velitele jednotky Tomáš Pfeiffer, který dodal, že na nové auto už čekali, protože jim technika stárne.

„Kromě něj máme Tatru 815 CAS 32, velitelské auto Škoda Octavia a do budoucna bychom chtěli ještě novou cisternu, která už také stárne,“ dodal Pfeiffer, který během slavnosti připomněl historii sboru. Poté švihovský farář Tomasz Kowalik auto pokřtil.

Vítání občánků v Kolinci.
PODÍVEJTE SE: V Kolinci přivítali nové občánky