Na Modravsko ale nevyrazila sama, vzala s sebou i své dvě děti.

Redaktor Deníku si ji náhodně vytipoval mezi partou aktivistů, která ve středu v lese nedaleko cesty v lokalitě Na Ztraceném čekala na příchod šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky, Jaromíra Bláhu z Hnutí DUHA a dalších lidí. Ženě sice původně nebylo příliš do řeči, nechtěla říci ani své jméno a také vysvětlovala, že ani neví, jestli něco vůbec do novin říkat může, ale poté, co se dvakrát odešla zeptat koordinátorů ekologické skupinky a dostala k tomu souhlas, přece jen na krátký rozhovor kývla.

„Jsem učitelka a mám prázdniny, takže jsem si nemusela brát dovolenou. Syny ve věku sedm a devět let jsem s sebou vzala, protože je to mírumilovná akce a myslím, že jim tu vůbec nic nehrozí. Podívají se na Šumavu a uvidí situaci, jaká tu je. Možná si z toho do budoucna i něco odnesou,“ věří Konvalinková, která se sice chce aktivně podílet na blokádě kácení kůrovcem napadených stromů, ale nechce se sama dostat do konfliktu s policií.

„Já se ke stromům poutat nebudu, do toho bych s dětmi nešla, Kolegy, kteří se ke stromům poutají, ale podporuji. Je to podle mě legitimní způsob ochrany. Když jsou na jedné straně pily, musí být na druhé straně něco odpovídajícího,“ vysvětluje mladá žena, která tvrdí, že si veškerý pobyt na Šumavě hradí ze svého. „Jediným řešením problému je podle mne zastavit kácení a sednout si ke kulatému stolu,“ dodává Konvalinková.