Chyběli totiž lékaři. Vše se ale podařilo a chirurgie tam pokračuje v režimu akutní péče. Zdravotní péče je dle vedení zajištěna v takovém rozsahu, na jaký byli pacienti zvyklí. Část oddělení se bude specializovat na plánované operace menších výkonů.

V sušické nemocnici měli v plánu zavést jednodenní chirurgii kvůli nedostatku lékařů na oddělení. „Při takhle nastaveném fungování není personální zátěž tak veliká,“ vysvětloval tehdy ředitel sušické nemocnice Martin Straka. Problém byl prý také v tom, že v posledních letech klesl počet pacientů.

Ilustrační foto
Za smrt dítěte rodiče vinu nenesou. Zabil ho SIDS

Právě kvůli plánovanému zavedení jednodenní chirurgie podali výpověď někteří lékaři. Jenže pak se zastupitelé proti jednodenní chirurgii postavili, a tak bylo nutné situaci rychle řešit, aby chirurgie v nemocnici nezanikla.

Nyní oddělení chirurgie pokračuje v režimu akutní lůžkové péče, pacienti mají zajištěnu zdravotní péči v plném rozsahu. Zastupujícím primářem oddělení zůstává do konce června tohoto roku lékař Jiří Šedivý. „Vedle toho se bude část oddělení specializovat a rozvíjet v závislosti na plánované operativě menších výkonů, které se odborně říká elektivní chirurgie. Jde o moderní chirurgický obor, co se výkonů týká, zahrnuje například operace žlučníku, křečových žil, operace kýly a hemoroidů. Šéfem tohoto oddělení je lékař Vojtěch Černý,“ uvedl mluvčí nemocnice Pavel Pechoušek.

Jednání zastupitelstva ve středu 19. dubna.
Jednodenní chirurgie dostala v Sušici od zastupitelů „stopku“

Lékaři stále chybí

Vše ale není růžové, stále lékaři chybí. „Vzniklá situace je pro nás z důvodu personálního podstavu na chirurgickém oddělení velmi složitá a komplikovaná. Rádi bychom poděkovali všem lékařům a zdravotnímu personálu nemocnice za vstřícný přístup k řešení stávající situace. Vedení nemocnice intenzivně jedná o vhodném doplnění týmu lékařů i zdravotnického personálu. Jsme rádi, že můžeme pacientům zajistit péči v režimu, na který byli zvyklí. Pevně věříme, že i přes vzniklou situaci si k nám pacienti cestu najdou a budeme pro ně první volbou při akutním zdravotním problému,“ řekl Pechoušek.

Vedení nemocnice aktuálně hledá dlouhodobé řešení, které by pevně stabilizovalo oddělení chirurgie a vyhovovalo pacientům i zaměstnancům nemocnice.

Nemocnice Sušice. Ilustrační foto.
V Sušici zavádí jednodenní chirurgii