Chcete se seznámit, nebo prožít skvělý letní erotický románek? Není problém. Stejně jednoduché je prý i sehnat „borce“ či vnadnou blondýnku. Internet, noviny i časopisy jsou plné inzerátů. Na své si v dnešní době přijde snad každý. Redaktor Deníku se v rámci reportáže vydával za muže, který se přes internet chce seznámit a „užít si“. V jednom inzerátu se ženou, v druhém s mužem. Pokud jste gay, máte vyhráno. Zájem byl. Ale ženy na inzerát téměř neodpovídaly.

Červenali jsme se

Naše inzeráty zněly „mladý muž hledá ženu na sex“ a „mladý baculatý hledá muže na sex“. Na první inzerát přišly čtyři odpovědi. Ženy se ale chtěly spíše seznámit za účelem dlouhodobého vztahu, než si „jen užít“. Byly to maminky od dětí a jejich odpovědi byly pro nás až moc seriózní. Takovou ženu jsme ale bohužel nehledali (v inzerátu nám šlo přece o sex) a s omluvou více neodpovídali.

Na druhý inzerát přišlo 28 odpovědí od mužů. Nestačili jsme se divit. Klystýr, podvazování, muž v dámském prádle, piss, kaviár, sado-maso, grupen sex a mnohé další praktiky byly v nabídce zcela zdarma i za poplatek. Za klasický sex někteří muži požadovali 400 až 1500 korun, za další sexuální praktiky vedoucí k vyvrcholení a k erotickému uspokojení bychom v některých případech dali i 2000 korun. I z obyčejné masáže se v okamžiku, kdy se prozradily vymyšlené proporce inzerenta, objevily „nechutné sexuální nabídky“.

Muži se chtěli s námi ukájet po telefonu, vyměňovat si poštou použité spodní prádlo a posílat si přes internet a mms erotické fotografie. Jiní chtěli dělat „prasárny“ přes webkameru.

Jak už jsme uvedli, užít si zdarma sex se ženou přes obyčejný inzerát byl problém. Zajímali jsme se tedy o služby žen, které za sex požadují finanční odměnu. Zde byla domluva vždy jasná: „Chci 1500 a můžeš si se mnou dělat co chceš, stačí, když přijedeš.“ I zde byla nabídka služeb a praktik pestrá a lišily se ceny i věk žen nabízejících své služby.

Špatné zkušenosti

Seznamky, které jsou na internetu komukoliv přístupné, jsou plné odvážných fotografií i pornografických videí. To vše je bohužel plně dostupné i dětem a mladistvým, kteří zde mohou plně v anonymitě vést i jakoukoliv erotickou korespondenci s kýmkoliv a o čemkoliv.
Internetová seznamka ale může negativně ovlivnit i životy dospělých.

Každý, kdo se někdy pokusïl seznámit přes inzerát, ví, že píše a volá mnoho pisálků, kteří nikdy na žádné rande nepřijdou.

Bohužel jsou i případy, kdy se seznámení sice zdárně podařilo, ale poté se neobešlo bez problémů. „Kamarádka mi dala kontakt na mladého muže z Moravy který s ní dlouhé týdny chatoval na internetu. Podle fotek se mi zamlouval, a tak slovo dalo slovo a bylo tu seznámení naživo. Brzy se ke mně nastěhoval, sehnal si v blízkosti práci. Sliboval mi hory doly, dostala jsem poukaz na romantickou dovolenou. Připadala jsem si jako v ráji. O peníze nouze nebyla a měli jsme, na co jsem ukázala. Po necelém měsíci jsme se odstěhovali. Sehnal pro nás byt v místě zaměstnání, pro syna byla v blízkosti školka. Neváhala jsem, pustila svůj byt a šla s mužem mého srdce zhruba 40 kilometrů od domova. Brzy ale přišla studená sprcha. Příbuzní mě upozornili na to, že můj přítel je asi hledaný. Okamžitě jsem procitla a viděla věci, které jsem snad zaslepena láskou předtím neviděla. Začaly se dokonce ztrácet nějaké věci a doklady. Do tří týdnů byl chlapec v železech,“ vzpomíná na otřesný zážitek ze seznamování mladá žena z Klatovska.

Jak Deník tehdy psal, pětadvacetiletý muž z Hodonínska byl podle informací Deníku podezřelý ze spáchání několika trestných činů, zejména podvodů a úvěrových podvodů. Na muže byly vydány tři příkazy k zatčení obvodním soudem pro Prahu 10, okresním soudem v Břeclavi a Hodoníně a souhlas s jeho zadržením vydaly okresní státní zastupitelství v Prachaticích, Hodoníně, Frýdku Místku, Kyjově a Karviné.

Přišli o peníze

Také další žena z Klatovska naletěla muži, se kterým se seznámila na internetu a který sliboval „opravdu skvělý sex“. „Byl hezký, vysportovaná postava a příroda na něm nikde nešetřila. Čtrnáct dnů jsme měli úžasných. Byl to neuvěřitelný zážitek. Pak přišel s tím že potřebuje zaplatit čtyřicet tisíc korun a že mi je do týdne vrátí. Druhý den jsem přišla z práce a nebyl doma ani on a ani jeho věci. Telefon mi nebral, zkusila jsem ho tedy vytočit z jiného čísla… Byl někde na Moravě nastěhovaný u jiné ženy,“ vzpomíná paní Marta. Peníze už nikdy neviděla.

Roman z Klatovska hledal na internetu muže na sex. Chtěl to prostě vyzkoušet, lákalo ho to. Utratil tisíce a neužil si. „Dal jsem si inzerát. Vzápětí mi přišlo kolem čtyřiceti odpovědí. Jedna pikantnější nabídka než druhá. Mohl jsem si vybírat. Muži nabízeli snad všechny praktiky, na které jsem si vzpomněl. Odpovídal jsem na inzeráty, domlouval si schůzky, ale nikdy nikdo na místo srazu nepřišel. Jen účet za můj telefon činil skoro 26 tisíc korun,“ svěřil se pan Roman.