V příštím týdnu se tak můžete v Klatovech a v Sušici zúčastnit zábavné akce Týden hokeje, na které si vaše děti vyzkouší, jaké je to být hokejistou. Kromě zážitku z bruslení si každé dítě navíc domů odnese reprezentační dres od Českého svazu ledního hokeje.

Na sušickém zimním stadionu se akce uskuteční už potřetí, tentokrát ve středu 24. ledna od 16 hodin. V Klatovech se Týden hokeje koná již počtvrté, vše odstartuje na zimním stadionu v sobotu 27. ledna ve 13.30 hodin. Na akce dorazte s předstihem kvůli evidenci pro potřeby ČSLH.

Každé dítě, které se zúčastní Týdne hokeje a následně se stane hráčem klubu registrovaným pod ČSLH, získá poukaz v hodnotě 1500 Kč na nákup hokejové výstroje.

„V rámci uceleného programu budou mít rodiče možnost vidět své děti v akci při „suché“ přípravě, při nácviku střelby a v závěru programu i na ledě. Připravena je prezentace ledního hokeje s ukázkou výstroje hráčů i brankářů. Celý program bude zakončen ukázkou minihokeje. Na ledě se dětem budou věnovat naši zkušení trenéři a instruktoři. Program bude zakončen společným fotografováním,“ přiblížil Týden hokeje v Klatovech předseda HC Klatovy Václav Šimek.

NA ÚROVNI BRUSLENÍ NEZÁLEŽÍ

Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 až 8 let bez rozdílu v dovednosti bruslení, na kterých mají unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a prožít svůj prvotní hokejový zážitek. Co všechno je potřeba si na akci přinést? Stačí jen brusle, helma a rukavice (může být i cyklistická helma a lyžařské rukavice). V případě, že máte doma chrániče loktů a kolen pro in-line bruslení, vezměte je rovněž s sebou.

Pokud nedisponujete bruslemi a helmou, můžete se s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě obrátit v případě sušického klubu na Petra Maříka (tel.: 603 223 653, e-mail: marik.sou@seznam.cz) nebo v případě klatovského klubu na Radka Mužíka (tel.: 736 640 724).

Žáci ze ZŠ Sušice, Lerchova ulice natočí s Pavlem Horejšem videoklip.
Žáci natočí s Pavlem Horejšem videoklip