„Rozhodli jsme se akci pořádat právě pro Domov sv. Zdislavy, protože je v havarijním stavu. Součástí akce byl charitativní běh, který si zaběhlo zhruba sedmdesát dětí a přibližně stejný počet dospělých. Ti, kdo se zaregistrovali a běželi, mohli přispět do zapečetěné kasičky Oblastní charity Klatovy. Druhá část se skládala ze série vystoupení pěti kapel, převážně klatovských. Vstupné bylo dobrovolné a lidé mohli vhodit do kasičky libovolnou částku,“ sdělil za pořadatele akce Jiří Zavřel, který byl spokojen s účastí.

Startérkou závodu byla reprezentantka České republiky v atletice Tereza Petržilková společně s atletickou legendou Vlastimilem Zwiefelhoferem.

Z toho, že se pořadatelé rozhodli pomoci právě Domovu sv. Zdislavy, měla jeho vedoucí Martina Blažková velkou radost. „Jsem velmi vděčná, že pro nás tuhle akci zorganizovali, protože je vidět, že mají zájem nám pomoci,“ uvedla Blažková.

„V tuhle chvíli ji opravdu potřebujeme, protože fasáda již na některých místech zcela chybí, každým rokem pořád více opadává a oprava je nevyhnutelná,“ uvedla Blažková.

Před akcí měli 60 procent z částky 270 tisíc korun, která je potřebná na opravdu fasády na jedné straně. V pondělí byla kasička vysypána a spočítána. „Vybralo se neuvěřitelných 41 170 korun. Velký dík patří všem, kteří přispěli. Částka byla zaúčtována Oblastní charitou Klatovy tak, aby byla využita na opravu fasády domu sv. Zdislavy, což bylo cílem Chariťáku. Děkuji Ondřejovi Štěpáníkovi, který se svými dobrovolníky připravil trať pro běžce. Poděkování zaslouží všichni, kteří se na akci podíleli, ať už to jsou dobrovolníci, kteří s Chariťákem pomáhali, nebo podporovatelé akce a kapely, které byly ochotné se zdarma účastnit,“ zhodnotil Zavřel.

Chariťák bude každoroční akcí, kdy se vždy pokusí pomoci někomu jinému.