Jihočeský kraj

Teploty na Šumavě druhým dnem klesly pod minus 20 stupňů Celsia. Nejchladněji bylo opět na stanici Perla u Kvildy na Prachaticku, kde naměřili minus 28,3 stupně Celsia. ČTK to dnes ráno řekl Josef Slavík z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

V pondělí bylo na stanici Perla minus 29,8 stupně Celsia. "Jsou to hodnoty pro tuto oblast v zimě celkem typické. Rekord pro dnešní den však překonán nebyl, protože v roce 2005 Perla naměřila minus 34,8 stupně Celsia," uvedl Slavík.

Dnes po ránu teploty klesaly i na jiných místech. V Pohoří na Šumavě v Novohradských horách bylo minus 27,1 stupně Celsia. Šumavský Březník pak naměřil minus 24,9 stupně Celsia. Teploty v nižších polohách se pohybovaly v rozmezí od minus deseti do minus 14 stupňů Celsia.

Podle předpovědi meteorologů bude dnes na jihu Čech jasno. Dopoledne se někde mohou vyskytovat mlhy. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v rozmezí od minus dvou do plus jednoho stupně Celsia. Na horách pak bude o něco chladněji. "Nízké teploty můžeme očekávat i ve středu ráno, pokud se opět vyjasní," uvedl Slavík

Karlovarský kraj

Silné mrazy zasáhly v noci na dnešek Karlovarský kraj. Teploty se i ve městech dostaly pod minus deset stupňů Celsia. Silnice jsou po chemickém ošetření sjízdné se zvýšenou opatrností, většinou mokré, informují silničáři. Při nízkých teplotách ale mohou znovu namrzat. Lidé by si měli dávat pozor i na kluzké chodníky.

Teploty se v Karlovarském kraji ráno pohybovaly od minus sedmi do minus 15 stupňů Celsia. V pondělí odpoledne a večer také drobně sněžilo a sníh zůstává ležet zejména na promrzlých chodnících. Rizikové mohou být i vedlejší silnice, kde může vznikat ledovka nebo na nich zůstávají zbytky umrzlého sněhu, například v okolí Toužimi nebo Bochova.

Podle předpovědi by se teploty přes den měly přiblížit k nule. V noci na středu ale meteorologové předpovídají opět silné mrazy.

Týdenní předpověď

Česko má podle pondělní předpovědi meteorologů před sebou slunečný týden. Až do pátku by mělo být převážně jasno nebo polojasno. Teploty se budou přes den pohybovat většinou okolo nuly, v noci ale mohou padat hluboko pod ni.

Jasno nebo polojasno vydrží až do začátku víkendu. Výjimkou může být severovýchod Česka, kde má být v úterý postupně oblačno a zataženo. Už v úterý může k večeru začít na severovýchodě země slabě sněžit a ojedinělé sněžení tam potrvá i ve středu.