„V rámci festivalu vystoupí všichni přední čeští hudební interpreti, kteří jsou dle zkušeností organizátorů v rámci festivalové sezony nejžádanější. Vedle kapely Kryštof zahrají například Wohnout, Support Lesbiens, Monkey Business, Sunshine, Vypsaná Fixa, Aneta Langerová, Dan Bárta & Illustratosphere, PSH a pro děti zahraje Kašpárek v rohlíku,“ informuje za organizátory Martina Reková.

„Na festivalu České hrady.cz hrajeme pět koncertů tak, že otevíráme v poledne druhý festivalový den. Vycházíme vstříc těm fanouškům, kteří stále více píší o akustické sety,“ říká frontman kapely Kryštof Richard Krajčo. „Na tomto hudebním festivalu na hradech se mi líbí jeho přátelská atmosféra, spojení hudebního zážitku s výletem na hrad je navíc ideální volba pro celou rodinu,“ svěřuje se Richard Krajčo.
Festival ve Švihově zahájí koncert Kataríny Knechtové, která byla na festivaly na hradech pozvána vůbec poprvé, v průběhu večera vystoupí také Gipsy.cz a Dan Bárta & Illustratosphere.

„Návštěvníci se mohou těšit na tradiční karneval v maskách, organizátoři nejlepší masky během večera odmění, tento páteční karnevalový rituál probíhá v rámci festivalu na všech hradech,“ popisuje nabídku festivalu Reková.

Přestože organizátoři festival letos zásadním způsobem rozšířili, daří se jim stále držet cenu vstupného jako v loňských letech. „Vstupné lze pořídit v předprodeji za 170 korun na jeden den a 350 korun na dva dny, na místě ve výši 200 a 400 korun. V ceně vstupného je zahrnuta prohlídka jednotlivých hradů. V místě konání festivalů je možné bezpečně stanovat ve stanovém městečku zdarma. Festival nabízí návštěvníkům také další služby, festivalová městečka budou například poskytovat úschovny kol pro cyklisty a související sportovní program vznikající ve spolupráci s projektem Kolo pro život,“ dodal jeden z hlavních organizátorů Michal Šesták.