Dlouhá zima přidělala starosti včelařům. Ti museli včelstva déle krmit, měli tak větší náklady na zazimování včel. Lze očekávat, že cena kvalitního medu poroste. Včelám vadí dlouhá zima i deštivé jaro. Med, který je nabízen k prodeji v obchodech, je podle výsledků testů údajně nekvalitní.

„Jak tomu bude letos, se ještě ukáže, zimu nepřečkalo asi pět procent mých včelstev. To je oproti minulému roku, kdy jsem měl fatální úhyn, pozitivní zpráva. Nejvíce teď záleží na tom, jaké bude jaro, deštivé dny produkci medu rozhodně nepomohou. Když prší celý den, včely nemohou vylétnout a zůstávají v úlech," konstatoval včelař Jiří Halml z Horažďovic.

Cenu medu mohou nepříznivě ovlivnit i choroby. Mor včelího plodu, který může mít za následek likvidaci včelstev, byl zaznamenán na Domažlicku. Včelaři mají strach z jeho rozšíření. „Výskyt moru byl zaznamenán i v Sušici. Když uvážíme, že letošní zima byla dlouhá, nástup jara byl příliš prudký a deštivý, není prognóza příliš optimistická. Lze očekávat, že cena medu vzroste. Příroda je však mocná čarodějka, kdo ví, třeba budeme příjemně překvapeni. Zájemcům o med doporučuji kupovat kvalitní domácí med od solidních včelařů," sdělil včelař Václav Marc ze Sušice.

„Med kupuji pouze u včelaře. Má to své výhody, jsem si jistý, že med je domácí, z lokálních zdrojů. To znamená, že v něm jsou místní alergeny a člověk by měl přijímat především alergeny ze svého okolí," řekl Deníku Petr Benda z Klatov. Včelí med lidé používají nejen jako dochucovadlo, ale spoléhají i na jeho léčivé účinky. „Možná to bude znít paradoxně, ale místní med od včelaře mi velmi pomáhá při zvládání alergie na pyl. Každý rok ho naše rodina spotřebuje kolem deseti kilogramů," řekla Petra Zechová.

Pozor na kvalitu medu v obchodech

Poslední test spotřebitelského sdružení dTest, který byl zaměřen na med prodávaný v obchodech ukázal, že na pultech se vyskytují medy falšované. „Med je ryze přírodní produkt. Bez ohledu na to, odkud pochází, musí splňovat ukazatele kvality. Vypovídají o jeho složení, zejména o obsahu fruktózy a glukózy, vyzrálosti, čerstvosti i o šetrném zacházení. Když se do medu přidá něco, co tam nepatří, zvětší se jeho objem a zvýší se zisky.
Ještě v době nedávné se med ředil cukerným roztokem z řepy, což se dalo poměrně snadno odhalit. Falšovatelé posléze přešli na pančování medu levným kukuřičným či třtinovým sirupem, jehož profil lze uměle vytvořit tak, aby byl velmi podobný profilu pravého medu," uvedla mluvčí sdružení dTest Nikola Švábová.