Své umění na připravených překážkách ukáží snowboardisté a lyžaři ve středu 28. prosince v centru Železné Rudy, kde železnorudský Harakiri gang pořádá první ročník jibového závodu Horsefeathers Iron Jam. Na ulici v centru šumavského střediska vznikne v den závodu uměle vytvořený street park se dvěma překážkami.

„Horsefeathers Iron Jam je závod určený pro třicet pozvaných českých, německých a rakouských riderů v kategoriích SNOWBOARD a SKI. Šanci na umístění mají ovšem všichni, kteří se přihlásí do otevřeného závodu a budou bojovat o pět tzv. „divokých karet“ v každé kategorii, které znamenají postup do hlavního závodu,” uvedl Richard Brož z pořádajícího Harakiri gangu.

Otevřený závod, kvalifikace i semifinále hlavního závodu se v každé kategorii pojede vždy na dvě jízdy, přičemž se započítává ta lepší. Finále celého závodu se pojede formou jamu, ve kterém pět nejlepších riderů v každé kategorii bude mít šanci předvést své nejlepší triky.

Registrace jezdců do otevřeného závodu bude přímo na místě od 10 hodin, kdy zároveň začíná oficiální trénink celého závodu. Do otevřeného závodu se v každé kategorii může zaregistrovat pouze dvacet jezdců. Po naplnění této kvóty nebude možnost další registrace. Startovné je zdarma.

Po závodu bude od 19 hodin následovat v Disco Clip Železná Ruda Iron party. O zábavu se postarají DJ Cuchy a kapely Lus3 a Queens of everything.