V uzavřené Belvedérské ulici v centru města vznikne 29. prosince uměle vytvořený street park se dvěma překážkami. „Bude tam postavena rozjezdová rampa, po níž bude následovat hromada sněhu s bongovacím barelem, jako tomu bylo minulý rok, poté jezdci naberou rychlost a pojedou na veliký butter box, který bude 8,5 m dlouhý, přes 2 m široký a na konci bude skok s hranou ve výšce 3 m nad zemí a table do dopadu 7 m. To celé bude udělané z nákladního automobilu Praga V3S připojeným valníkem. V reálu to bude vypadat tak, že jezdec naskočí na valník, zajede do korby a poté se na konci korby nechá vystřelit přes kabinu do dopadu, který bude postaven před automobilem. Trať bude ukončena balíky sena, kvůli bezpečnosti," informoval jeden z organizátorů akce Richard Brož.

Horsefeathers Iron Jam je otevřený závod pro všechny vyznavače snowboardingu a freeskiingu. Kvalifikace i semifinále hlavního závodu se v každé kategorii pojede vždy na tři jízdy, přičemž se započítává ta lepší. Finále celého závodu se pojede formou jamu, v kterém pět nejlepších riderů v každé kategorii bude mít šanci předvést své nejlepší triky. Motivaci jezdců zaručují hodnotné ceny. Startovné je zdarma.

Závod začne ve 14 hodin kvalifikací snowboardistů. Vyhlášení výsledků je naplánováno na 18.30 hodin. „Účast v závodě je na vlastní nebezpečí. Účastnící mladší 15 let musí mít souhlas svého zákonného zástupce," dodal Brož.

Spolupořadatel závodu Harakiri gang přichystal v rámci afterparty po Horsefeathers Iron Jam svou největší akci v letošním roce. V klubu Clip v Železné Rudě vystoupí živě kapely Trautenberk a němečtí Green.Frog.Feet, které tradičně doplní DJ Cuchy.