Začátkem ledna zaplatili řidiči v Klatovech za litr Naturalu 95 ještě 32,18 koruny, nyní už jen 29,62 koruny. V Plzeňském kraji totiž dál zlevňují pohonné hmoty, které dolů tlačí klesající cena ropy.

Litr Naturalu 95, tedy nejprodávanější druh benzinu, stojí aktuálně v regionu v průměru 30,33 Kč, což je o 56 haléřů méně než před týdnem. Nafta za posledních sedm dní zlevnila z 31,38 Kč na 30,56 Kč. Ceny v kraji se drží mírně nad celostátním průměrem, jenž byl ve středu 30,11 Kč u benzinu a 30,22 Kč u nafty. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, jež ceny sleduje.

Mezi sedmi okresy regionu činí rozdíly v cenách pohonných hmot i několik korun na litru. Nejméně platí dlouhodobě řidiči na severním Plzeňsku, kde natural vyjde v průměru na 28,71 Kč, nafta na 28,96 za litr.

Řidiči v Klatovech klesající ceny benzinu vítají. „Je to super. Jen tak dál. Tento měsíc opravdu cena benzinu hodně klesla. Sice si příliš nevybírám, kam pojedu natankovat, ale sleduji, jak se cena pohybuje. Rozhodně je dobře, že klesá. Snad to vydrží dlouho, alespoň taková, jaká je nyní," řekl jeden z klatovských řidičů Karel Hošek.

Nakupovat benzin za hranicemi v Německu je pro české řidiče nevýhodné. Obdoba českého Naturalu 95 se dá u hranic koupit v přepočtu za zhruba 35,33 Kč. Naopak litr nafty se tento týden dostal v přepočtu na 31,02 Kč, přibližuje se tak českým cenám.