Tradiční rej čarodějnic a májovou veselici pořádá v pondělí 30. dubna v upravené zřícenině kostela sv. Anny na klatovské Hůrce Klub přátel Klatovska. Podvečerní program se soutěžemi pro děti v maskách i bez nich začíná v 18 hodin. Následně je připraven program pro dospělé s hudbou a nebude chybět ani spálení čarodějnice. A protože správné čarodějce či správnému čaroději nesmí na dnešním večeru chybět čarodějnická placka, mohou před Hůrkou navštívit dětské oddělení klatovské knihovny, kde se od 13 do 16 hodin budou čarodějnické placky vyrábět. Bude možné využít připravených šablon i si vytvořit vlastní originální motiv.

V Sušici pořádá „Slet ježibab“ už tradičně tamní gymnázium na Santosu. Začátek je v 16 hodin a v programu nebudou chybět ježibabí předtančení, reje, soutěže, lektvary, volba miss, představení Kejklíře Půpy ani jeho večerní ohňovka. O hudební doprovod se postará Orchidea a jako host vystoupí děti z MŠ Smetanova.

Oslavy osvobození na Modravě 2018
FOTOGALERIE: Oslavy osvobození začaly na Modravě

MÁJKY NA ŠUMAVĚ

Každoroční slet čarodějnic, čarodějů, kouzelníků, kouzelnic, ježibab, babizen a další havěti se uskuteční i v Nýrsku, tentokrát na tamním náměstí od 16 hodin.

Na tradiční stavění májky před hasičkou zbrojnicí zvou také hasiči Železná Ruda. Od 16 hodin pomohou se zdobením májky zájemci z řad veřejnosti, samotné stavění máje přijde na řadu v 16:30 hodin. Chybět nebudou ani hudba, občerstvení nebo ukázky hasičské techniky.

V 16 hodin začne program stavění májky v podání hasičů i u hasičské zbrojnice v Hojsově Stráži.

Zdobení a stavění májky, soutěže pro děti a upálení čarodějnice připravili i hasiči v Kašperských Horách. Vše se uskuteční na školním hřišti a začátek je v 16 hodin.

Anna Trubačová z Horažďovic (3330 g) se narodila ve strakonické porodnici 19. dubna v 15.21 hodin. Rodiče Jana a Lukáš mají radost z prvorozené holčičky.
FOTO: Koukáme na svět