Knihu poezie Vzdáleni na dosah napsal Karel Fořt společně s Janou Fořtovou. Jde o jejich první společnou práci.

„Věříme, že se bude čtenářům a milovníkům poezie naše knížečka plná básní líbit,” přejí si oba autoři.

Druhou pokřtěnou knihou jsou kriminalistické povídky pod názvem Anděl smrti.

„Tato knížka navazuje na nedávno vydanou knihu obdobných příběhů ze světa zločinu, kterou jsem napsal před dvěma lety a která si získala přízeň čtenářů,” vysvětluje Karel Fořt.

Autor tentokrát ve své knize představí osmnáct známých kauz pocházejících z Klatovska a Sušicka.

„Tyto příběhy napsal sám život. I když jsou v jádru ohraničeny daným regionem, přesahují jeho rámec jak v teoretickém, tak i praktickém pojetí. Násilí totiž vždy bylo a je a nejspíše i bude, součástí našeho života v jednotlivých etapách vývoje společnosti. Některé prezentované formy násilí se stávají žhavým tématem posledních dnů a roků nejen v ČR, ale dokonce i v celosvětovém měřítku,” vysvětluje spisovatel.

Příběhy o vražedkyni ze sušické nemocnice, pedofilech v Radkovicích u Měčína či o smrti malého kluka na zámku v Měčíně vyprávějí některé příběhy, na kterých se Karel Fořt jako kriminalista také podílel.

Karel Fořt se narodil v Praze, kterou však miluje stejně jako Šumavu, Sušicko a Klatovsko. Profesionální naplnění svého života našel u kriminální policie v Klatovech. Dlouhá léta pracoval jako řadový kriminalista a až po roce 1990 i jako tiskový mluvčí, komisař služby kriminální policie a nakonec ve funkci zástupce ředitele PČR klatovského okresu. Mimo své profesní zaměření se věnoval i dopisovatelské činnosti do různých odborných časopisů a novin. Stal se také spoluzakladatelem a neúnavným propagátorem mezinárodní policejní spolupráce.

„S literární kariérou jsem začal pod pseudonymem Karel Berfort a později i pod plným svým jménem. Vydal jsem sbírku básní Poetické vyznání v roce 2007, Labyrint mé duše a mého srdce v roce 2008, Mozaiku střípků mého života v roce 2009. O rok později pak spatřilo světlo světa první zpracování kriminálních příběhů s názvem Vražda v Podlesí,” dodal autor.

Knihy Karlu Fořtovi a Janě Fořtové pokřtil místostarosta města Klatov Jiří Štancl a senátorka Jiřina Rippelová.