Plné ruce práce tak měli především hasiči, kteří vyjížděli i různým událostem. Například hasiči z Plánice se nezastavili. „Vyjížděli jsme k odstranění padlého stromu přes komunikaci mezi obcemi Plánice a Nová Plánice. Po příjezdu na místo události byl zjištěn jeden padlý strom přes celou komunikaci. Dále jsme jeli k odstranění padlého stromu přes komunikaci u obce Žďár. I zde byl jeden padlý strom přes celou komunikaci. Po likvidaci stromu se jednotka přesunula na padlý strom bránící provozu v obci Nicov. Další padlý strom byl přes komunikaci mezi obcemi Nicov a Lovčice,“ uvedli pláničtí hasiči.

Během jízdy ještě v úseku Plánice – Nicov odstranili další dva padlé stromy a velké ulámané větve. Poté pokračovali v likvidaci následků bouře směrem na Lovčice, kde byly velké kusy ulámaných větví v úseku asi 1 km. Dále byla na silnici v úseku asi 100 m v nepřehledných zatáčkách naplavena zemina z polí, kterou bylo potřeba odstranit z důvodu nebezpečí nehody. Stejně tak tam byl velký nános krup. „Po informaci na KOPIS byla na místo vyslána SÚS pro následný úklid. Následně jednotka provedla ještě likvidaci dvou padlých stromů zasahujících do vozovky u obce Kvasetice a Újezd,“ dodali hasiči.

Bouře řádila i v Nalžovských Horách, Zborovech, Žichovicích a dalších obcích v léto lokalitě. „Žichovice mazec, skleník v háji, sad komplet očesaný, sousedi vymlácená i okna, kroupy do průměru 3 cm jsem odhazoval lopatou,“ napsal k příspěvku ohledně bouře Radek Šípek.

close Supercely na Berounsku a Plzeňsku. info Zdroj: ČHMI/Jana Adamovská, Martin Adamovský zoom_in Supercely na Berounsku a Plzeňsku.