Novoroční výstup na rozhlednu Bolfánek v Chudenicích je každoroční akcí, která láká velký počet příznivců, letos byla však účast rekordní. „Přišlo několik stovek lidí. Letos jsme poprvé pořádali akci společně s občanským sdružením Otisk. Za vystoupení na ochozu i v areálu letos děkujeme trubačům z Dechového orchestru ZŠ Švihov pod vedením Josefa Babky. Vstupné na rozhlednu bylo dobrovolné. Příspěvek bude využit na chystanou expozici sv. Wolfganga, která bude rozhlednu už v letošním roce zdobit," uvedl za Správu Starého czernínského zámku, která spravuje i rozhlednu, Ludvík Pouza.

Hojná účast překvapila a potěšila také Karla Jungvirtha z Otisku. „Je to super. Přišlo spoustu lidí, asi nejvíce za celou dobu, za což jsme moc rádi," okomentoval Jungvirth, jehož sdružení nabízelo návštěvníkům bohaté občerstvení a lidé si poslechli příjemnou hudbu.

Zdroj: Daniela Loudová

Lidé již berou výstup na rozhlednu na Nový rok jako tradici. „My sem jezdíme každý rok, a nejen první den v roce. Je tady hezky a dneska je celkem fajn počasí, tak jsme vzali i kamarády, abychom si užili pěkný den. Projdeme se i po okolí. Doufám, že to tady bude vše pěkně fungovat i dál a budeme sem moci jezdit," řekla Zuzana Holá.