Na Modravě je zhruba 35 cm sněhu, z toho cca 20 cm sněhu nového, ve vyšších polohách více. V úterý byly upraveny všechny trasy, které Modravsko nabízí. Vydat se tak můžete na trasy: Modrava – Březník – 7,5 km, Na Ztraceném – Ptačí nádrž – Černá Hora – Pramen Vltavy – 8 km, Filipova Huť, závora – Černohorská nádrž – Modravský most – cca 6 km, Modrava – Javoří Pila – Tříjezerní slať – Rybárna – Modrava – 12,5 km.

Na pátek je plánována na Modravě úprava tras opět, ale bude záležet na počasí.

Na běžky se můžete vydat také do sousední Horské Kvildy, kde jsou upraveny trasy: Horská Kvilda – Kvilda, Horská Kvilda – Zlatá Studna – Zhůří.

Na Železnorudsku není situace pro úpravu stále dobrá. V tamní oblasti leží cca 5–30 cm sněhu. „Podmínky pro běžecké lyžování se zlepšily, na většině tratí je stopa vyjetá od lidí. Některé úseky jsou hezké, jinde, většinou tam, kde trať probíhá hustým lesem, leží pouze slabá vrstva prachového sněhu na zemi bez podkladu. Těchto míst je bohužel stále dost na všech tratích a znemožňují zatím výjezd rolby. Předpověď počasí je dosti nejistá. Lyžařský areál Bretterschachten v blízkém Bavorsku nabízí perfektně upravené tratě. Přejeme si, abychom v blízké době mohli říci to samé i o Železnorudsku," uvedl rolbař Kryštof Částka.