Železná Ruda

Běžecké trasy na Železnorudsku jsoub v neděli ráno vymrzlé. Ze špičáckého Sedla je upravena trasa 9 km směrem Hojsova Stráž ("Betonka"), k Černému a Čertovu jezeru úprava provedena není. Trasa Můstek - Prenet je se sněhovou pokrývkou, která je místy sfoukaná a zejména dojezd k Prenetu je s maximální opatrností! Dbejte zvýšené opatrnosti na dojezdech k Železné Rudě, jinak jsou podmínky pro běžkaře dobré! Aktuální počasí: -8 °C (Pancíř: -9 °C), oblačno.

Horská Kvilda

Na Horské Kvildě je zataženo, teplota -8°C, sněhová pokrývka asi 30 cm, z toho 2 cm nového sněhu. Podmínky pro lyžování jsou dobré. Úprava všech lyžařských tras byla provedena v pátek pozdě večer. Byly upraveny všechny trasy v okolí Horské Kvildy, t.j. trasy Horská Kvilda - Zhůří - Zlatá Studna - Horská Kvilda a Horská Kvilda - Filipova Huť - Kvilda - Horská Kvilda. Trasa Filipova Huť - Kvilda byla již dříve projeta bez stopaře a jsou na ní kratší problematické úseky. V neděli 28.12. byla upravena i trasa k Dolnímu Antýglu podél Hamerského potoka. Další úprava lyžařských tras je plánovaná na příští týden.

Modrava

V neděli 4. ledna dopoledny bylo na Modravě zataženo, teploměr ukazoval -8 stupňů Celsia, v noci klesá teplota ažk -18 stupňům. Sněhová pokrývka dosahuje výše cca 35 centimetrů, sníh je vlivem nízkých teplot přemrzlý. Běžecké stopyModrava – Filipova Huť – Černohorská nádrž, Černohorská nádrž – Modravský most, Černohorská nádrž – Černá hora – Pramen Vltavy,Pramen Vltavy - Černá hora – Ptačí nádrž - Na Ztraceném - Březník,Březník – Modrava – Rybárna - Javoří Pila,Javoří Pila – Hakešická cesta – Vchynicko tetovský kanál a Javoří Pila - Tříjezerní slať – Rybárna byly upraveny 28. prosince, znovu budou upraveny pokud napadne nový sníh.

Kvilda

V nedělin ráno bylo zataženo, teplota -8 °C. Celková výška sněhové pokrývky je 35 cm. Směrem k Pramenům Vltavy a Bučině výška sněhu stoupá, sníh je prachový.V sobotu ráno byla upravena trasa Kvilda - Prameny Vltavy - Černá hora - Ptačí nádrž- Bučina a zpět i trasy v okolí Churáňova.Stopy jsou vymrzlé a v dobrém stavu.

Borová Lada

V neděli č. ledna bylo jasno, teplota -9°C, výška sněhové pokrývky 15 - 20 cm. V pátek 26.12. byly najety běžecké stopy z Borových Lad na Nové Hutě a zpět (okruh kolem Chalupské slatě), z Borových Lad na Knížecí Pláně a okruh z Knížecích Plání na Bučinu a zpět po tzv. Židovské cestě. Vzhledem k malé vrstvě sněhu, není trasa kolem Chalupské slatě v ideálním stavu, ale lyžovat se zde dá. Na Knížecí Pláně je stopa velmi dobrá a je zde i široký střední pás pro bruslení. Stopy jsou vymrzlé. Pěší návštěvníci mohou využít komunikaci ze Svinných Lad na Nové Hutě, nebo část komunikace z Borových Lad na Knížecí Pláně, trasy pro pěší jsou místy namrzlé.

(dk, ki)