„Akce se koná na podporu Míši Krouparové. Před několika lety jí zjistili nádor na míše a kvůli tomu nemůže chodit. A protože má doma děti a potřebuje fungovat, rozhodli jsme se, že jí pomůžeme. Účast je nadstandardní, přijeli sem dokonce i lidé až z Brna. Úplně přesně je to 190 dospělých a 47 dětí,“ uvedla Pavla Šloufová z Rozběháme Klatovy.

Mezi těmi, kdo přišli pomoci a vydali se na pětikilometrovou trasu, byl i klatovský běžec Pavel Matejčík. „Přišli jsme celá rodina, chceme podpořit dobrou věc. Je dobré, že přišlo tolik lidí, že se jich tolik dokázalo zvednout, jak se říká, z postele, a přišli se hýbat. To je v dnešní době zázrak,“ řekl Matejčík.

Míša Krouparová, pro niž se podařilo nakonec vybrat celkem 42 300 korun, neskrývala radost. Potěšilo ji, že se sešlo tolik lidí, aby jí pomohli, a to přesto, že někteří z nich ji vůbec neznají. „Toho si moc vážím. Peníze využiji na pořízení neurostimulátoru. Já kousek ujdu o francouzských holích, na delší vzdálenosti ale potřebují invalidní vozíček. A právě tento stimulátor mám vyzkoušený, pomáhá mi zvedat špičku pravé nohy, která je hodně ochrnutá. Díky němu lépe chodím,“ vysvětlila žena z Klatovska.

Protože byl charitativní běh úspěšný, budou další v Klatovech následovat. „Na prosinec máme naplánovaný další, tentokrát pro Elišku. Víc ale zatím prozradit nemohu,“ uvedla Šloufová.