„Jsem moc rád, že jste přišli nás podpořit, ať už samotnou účastí, ale i zaplacením startovného, které bude využité na provoz, ale i na to, abychom mohli přibrat více dobrovolníků, kteří dochází za osamělými seniory, aby jim rozjasnili den a byli jim oporou. Peníze využijeme i na pojištění právě dobrovolníků, protože nikdy nevíme, co se při jejich činnosti může stát, dochází za seniory na různá místa, i do nemocnic,“ řekl vedoucí klatovské Adry Nikola Novák.

Běžci se vydali na pětikilometrový okruh po klatovském parku a chodci si obešli symbolický jednokilometrový okruh. Odvážlivci si vyzkoušeli i gerontooblek, který přidá člověku 30 let navíc.

Akci pořádalo dobrovolnické centrum Adra Klatovy společně s Rozběháme Česko.

Dobrovolnické centrum Adra v Klatovech funguje již tři roky a má za sebou mnoho práce. „Tři roky jsou v životě města vteřinou, ale dobrovolníkům a sponzorům se za tu dobu podařilo změnit tolik lidských osudů a pomoct tolika lidem, že se to zdá až neuvěřitelné. Ať už šlo o pomoc v krizových situacích, kterých jsme za poslední dobu zažili víc než dost, a při kterých se ukázalo, jak důležitá je pomoc lidí s dobrou vůlí nebo neméně důležitou dlouhodobou dobrovolnickou službu lidem, kteří se ocitli v tíživé situaci a jsou na ni sami,“ uvedl Novák.