„Škodateam“ začal přesně před deseti lety pořádat srazy škodovek na Klatovsku. S půlroční pravidelností se sjíždí všichni fandové a nadšenci vozů Škoda. O víkendu 14. až 16. října do Běšin škodovky zavítají již po dvacáté. O tom, co vše se na jubilejní sraz chystá, povídal Deníku organizátor Roman Schavel.

Připravili jste klasický sraz, na který jsme zvyklí, nebo máte v plánu nějaké oslavy?

Těšit se můžete na největší sraz v dějinách Škodatemu. Dali jsme mu pracovní název „Největší Škoda MegaPařba“. Přibydou „perličky“ jako páteční noční rychlostní zkoušky, slavnostní start na klatovském náměstí, bohatý sobotní dopolední program. Největším lákadlem určitě bude díky pošumavskému autoklubu a jejich Mogul Šumava rallye známá rychlostní zkouška čínovský okruh a večerní „Škoda rock fest“ s ohňostrojem.

Kdy program začne?

Účastníci srazu se začnou sjíždět již v pátek 14. října a valná většina z nich vydrží až do neděle. První novinkou pro posádky je páteční noční rychlostní zkouška, na kterou z kempu Běšiny startují v 19.30 hodin. Poté následuje tradiční noční orientační soutěž typu BOAS.

Co chystáte na sobotu, na hlavní den srazu?

Sobotní dopoledne se bude odehrávat v kempu Běšiny. Kromě dvoustovky vozů škoda tam bude připraven bohatý program. Pro zájemce je připraveno měření výkonu motoru na motorové brzdě, testování tlumičů vozů, zvyšování výkonu motoru CHIP tuningem Cimbu, ale také simulátor dopravní nehody Generali. Samozřejmostí je mnoho soutěží a prodejní stánky.

A kdy vyjedete z Běšin a ukážete se okolí?

Ve dvanáct hodin závodní vozy začnou odjíždět na klatovské náměstí, kde se uskuteční slavnostní start závodu od 12.20 do 14.30 hodin. První rychlostní zkouškou je kdyňský Koráb, který se pojede od 12.45 do 14.55 hodin. Druhou rychlostní zkouškou je již zmiňovaný „čínovský okruh“ od 13.30 do 15.40 hodin. Po servisu v kempu Běšiny pak posádky čeká ještě druhé kolo „Korábu“ od 15.30 do 17.45 hodin a cíl v kempu Běšiny.

Máte připraveno i něco pro nezávodníky?

Ano. Pro posádky, které se nezúčastní závodu, je připravena spanilá jízda, která zastaví ve 14.30 hodin na klatovském náměstí a v 15.40 hodin také projede čínovský okruh.

Co čeká na návštěvníky a závodníky večer? Bude se slavit?

Ano. Až se začne pomalu stmívat, tak začne ta pravá oslava. V Eurocampu Běšiny bude připraven „Škoda rock fest“. Jako první v 19.30 hodin nastoupí klatovská kapela „Snikers“, následovat ji bude kapela „PneuBand“ a jako zlatý hřeb programu zahraje skupina „3 sestry revival Banditos“. Zapomenout nesmíme ani na profesionální ohňostroj ve 21 hodin a na promítání klipu ze srazu ve 22 hodin.

Neděle už bude po takových oslavách odpočinková?

Do nedělního rána se budeme probouzet pozvolna, a tak je před obědem na programu pouze vyhlášení výsledků závodu a všech soutěží. Poté se posádky rozjedou po celé republice zpět ke svým domovům.

Co budou moci zhlédnout lačné oči mužů?

V týmu pořadatelů na vás bude čekat nová „Dívka Škodateamu“ Andrea Karešová, která tam bude představovat svůj nový kalendář Škodateam pro rok 2012.

Jak byste shrnul těch deset let, co pořádáte srazy?

Jsme hrdi, kam až se nám podařilo původně jednodenní akci posunout, a tak oslava je přirozená věc, je ale nesmysl slavit o samotě. Vždyť nebylo by srazů bez účastníků a návštěvníků, ale určitě také bez velké tolerance místních občanů.

A na závěr?

Srdečně zveme širokou veřejnost na náš sraz vozů škoda. Ať vás jako fandu škodovek bude zajímat celý program nebo jako příznivec motosportu budete stát v první linii na čínovském okruhu a nebo si s námi pouze přijdete „zapařit“ na 3 sestry revival, jste všichni vítáni a věříme, že si program společně užijeme. Veškeré informace najdete na www.skodateam.cz