Akce byla určena na pomoc Nikolce Vlčkové z Klatov a dvojčatům Johance a Elišce z Dobřan, kterým se rozhodl pomoci spolek Oprechtice Firesport team, a to v rámci projektu #Rytířpomáhá. Patronem běhu pro naději byl klatovský oštěpař Petr Frydrych. „Byl jsem osloven pořadateli a neváhal jsem ani vteřinu. Jestli to může pomoci těm třem holčičkám, tak budu rád, když se nás sejde co nejvíce a pomůžeme společně. Vypadá to, že nám přeje i počasí,“ řekl Frydrych, pro kterého nebyla tato charitativní akce první: „Byl jsem dvakrát patron Běhu Olgy Havlové, kde byl výtěžek pro rodiny v tísni. Jsem vždy rád, že jde o odpoledne plné dobra, že kdo přijde, tak chce pomoci. Jednak běží, unaví se dobrovolně a ještě platí nemalé startovné. Jsou tohle akce, kde jsem vždy moc rád,“ uvedl Frydrych, který letos ukončil kariéru, ale trénuje a snaží se hýbat, tak zažertoval, že doufá, že rodinnou trať 2,5 km uběhne bez zastavení. „Běží i moje sestra, švagr, neteře, mám zde rodinu, tak doufám, že nedoběhnu do cíle moc zpocený, aby nebylo vidět, jak mi dala trať zabrat,“ zažertoval na závěr.

Padelový kurt v Klatovech.
Padelový kurt mají Klatovy jako první na západě Čech. Nahradil nafukovací halu

Běh pro naději odstartovala nejkratší trať pro děti, které se zúčastnila i Nikolka, za což si vysloužila velký potlesk, stejně tak i další děti, které běžely, aby jí i dvojčata podpořily. „Je to strašně milé, že pro nás tohle uspořádali. Jde od všech o obrovskou podporu, že na nás takhle myslí a pomáhají nám,“ svěřila se maminka Nikolky, která připomněla i její příběh. „Vloni 1. července jí byla diagnostikována akutní lymfoblastická leukémie. Hned jsme jeli do Plzně, do Fakultní nemocnice. Právě včera ukončila intenzivní léčbu, která vyšla dohromady na 13 měsíců a má před sebou ještě 11 měsíců udržovací léčby doma na kortikoidech s tím, že budeme pravidelně dojíždět na kontroly,“ sdělila maminka.

Nikolka je i přes to vše velmi statečná a i dle slov maminky to zvládá skvěle. „Byly chvíle, kdy ji nemoc skolila, protože má toho v sobě hodně, ale drží se,“ dodala maminka.

Manželé Markéta a Michal Kaplanovi koupili zámek v Nemilkově před šesti lety, od té doby ho opravují. Zpřístupnili ho i turistům.
Pohodička v luxusu? Kdepak, i zámečtí páni musejí makat

Stejné bojovnice jsou i dvojčata Johanka a Eliška, která trpí svalovou dystrofií. Ta způsobuje postupné ochabování svalů. I pro ně byla uspořádána akce na stadionech, která pokračovala i bohatým kulturním programem včetně autogramiád, dražby, koncertů a vystoupení.