Plavecké bazény na Klatovsku lákají návštěvníky na nejrůznější atrakce. Některé chystají rekonstrukce a modernizace. Nabídka atrakcí je rozmanitá a záleží jen na lidech, které zařízení si vyberou.

Aquapark Horažďovice nabízí návštěvníkům kromě plaveckých drah využívání vodních atrakcí v podobě tobogánu, perličkových lázní, umělého vlnobití a další atrakce pro děti i pro dospělé.

„Aquapark byl uveden do provozu v roce 2000, a proto chystáme rekonstrukci odpočinkové wellness části a také nové atrakce. Po deseti letech provozu už je modernizace potřeba. Na návštěvnost si ale nemůžeme stěžovat, je stále vysoká,“ sdělil místostarosta Horažďovic Jan Buriánek.

Klatovský krytý plavecký bazén slouží spíše k rekreačnímu a kondičnímu plavání. Nabízí možnost plavání ve velkém pětadvaceti metrovém bazénu a dětském bazénu. I na zastupitelstvu města Klatov, které se konalo minulý týden, se klatovský plavecký bazén zmiňoval. „Celková investice do bazénu je poměrně velká, nicméně nemůžeme zůstat ve stavu, kdy kvůli velké investici nebudeme dělat vůbec nic. Určitě je potřeba některé věci nějak vylepšit, aby bazén sloužil všem lepším způsobem. Můžu říci, že se těmi ekonomickými a technickými věcmi budeme ve viditelné době zabývat,“ řekl na zasedání zastupitelstva místostarosta Václav Chroust.

Ne všichni Klatované volí návštěvu bazénu v Klatovech a vybírají si koupání jinde. „Klatovský bazén je spíše jenom na plavání, není moc na relaxaci. Oblíbil jsem si ale bazén ve Kdyni. Je to nedaleko od Klatov a cesta tam trvá 20 minut. Je tam spousta atrakcí a navíc je to všechno nové a moderní,“ řekl Adam Lorenc z Lub.

Centrum vodní zábavy Kdyně, které bylo otevřeno 1. května 2010, se sice nachází za hranicemi klatovského okresu, láká však na návštěvu mnoho lidí.
Mezi vodní atrakce, které bazén nabízí, patří perličková masážní lůžka a lavice, vodní houpačka, tobogán a mnoho dalšího. Své si zde proto najdou děti i dospělí.

„V květnu to bude rok, co jsem otevřeli, a jsme rádi, že se k nám lidé vracejí. Proto také přizpůsobujeme podmínky lidem, co centrum navštěvují. Zdejším občanům i návštěvníkům města jsme chtěli poskytnout novou službu, kde by mohli relaxovat a užít si zábavu. Hodně jsme tento projekt financovali, ale bez dotace od Evropské unie z Regionálního operačního programu bychom si to nemohli dovolit,“ uvedl starosta Kdyně Jan Löffelmann.
„O víkendech a volných dnech nestačí kapacita centra a těší nás, že přijíždějí i návštěvníci třeba z Plzně a dalších měst, kde mají možnost navštěvovat svoje místní bazény,“ doplnil starosta.

I Sušice by se v budoucnosti měla dočkat nového krytého bazénu, který zatím ve městě chybí. „Pracuje se na přípravě výstavby plaveckého bazénu, což je další velký projekt, který bude stát do 150 miliónů korun a na který žádáme o dotaci ve výši 60 procent z Regionálního operačního programu,“ informoval už dříve starosta Sušice Petr Mottl.